Zamknij

Postaw na bezpieczeństwo - sejfy domowe

14:10, 26.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:11, 26.04.2021
Skomentuj

O bezpieczeństwo dba się dziś bardziej niż kiedykolwiek w historii: komputery mają kopie zapasowe, turyści kupują ubezpieczenia, w hotelach cenne przedmioty oddaje się do depozytu. A co z sejfami? Czy one mają zastosowanie w przypadku osób indywidualnych, czy warto je ustawiać tylko w firmach? 

Co chronić?

Choć zagrożenia mogą być różne, nikt dziś nie może uznać się za zupełnie bezpiecznego. Monitorowany teren, system inteligentnego domu i natychmiastowe powiadamianie patrolu interwencyjnego z firmy ochroniarskiej to nie wszystko. O ile w przypadku średnio zorganizowanych włamań to wystarczy, to już na przykład w razie pożaru straty będą olbrzymie. Nie da się uniknąć strat materialnych, ale od tych można się ubezpieczyć. Jak jednak zabezpieczyć dokumenty, pamiątki rodzinne albo fotografie, które mają tylko wartość sentymentalną? Odpowiedzią jest sejf ogniotrwały. Jak można przeczytać na stronie producenta Hartmann Tresore, dobre sejfy do domu nie stanowią ochrony tylko przed kradzieżą, ale pozwalają ocalić to, co najcenniejsze, także w przypadku pożaru albo aktów wandalizmu.

Miejsce na sejf

Każdy ma wartościowe dokumenty lub przedmioty, a z czasem ich tylko przybywa. Sejfy duże na tyle, żeby wszystko to pomieścić, pozwalają czuć się bezpiecznie w każdym momencie. Warto znaleźć na nie miejsce już na etapie projektowania domu, ponieważ prawidłowy montaż sejfu i zwiększa jego użyteczność, i sprawia, że bezpieczny schowek mniej rzuca się w oczy. Na szczęście jednak sejfy można też zainstalować na późniejszym etapie, choć trzeba liczyć się z tym, że zajmą one sporo cennego miejsca. Ich wymiary są spore ze względów praktycznych i technicznych, a alternatywą może być na przykład witryna ze szkłem pancernym, która zapewnia wysokie bezpieczeństwo, ale wygląda nieco subtelniej niż wielki sejf.

Koszt bezpieczeństwa

Kiedy przegląda się oferty producentów, łatwo odnieść wrażenie, że jeśli chodzi o sejfy cena jest dość wysoka. To jednak tylko pozory. Po pierwsze przecież sejfy buduje się tylko z materiałów spełniających najwyższe normy jakościowe. Po drugie, kosztowne są także mechanizmy ryglujące, zabezpieczenia biometryczne i każdy inny system bezpieczeństwa. Po trzecie wreszcie, warto oceniać cenę sejfu także przez pryzmat wartości rzeczy w nich chronionych. Nawet jeśli nie są to przedmioty mające fizyczną wartość: metale szlachetne czy drogocenna biżuteria. Dyski twarde z danymi mogą być warte setki tysięcy złotych. Podstawowe dokumenty w razie zagubienia lub zniszczenia w pożarze będą mogły zostać odtworzone dopiero po opłaceniu pewnych kosztów, a strata niektórych z nich może okazać się nieodwracalna. A to dopiero początek, bo wycena pamiątek i dokumentów mających jedynie wartość sentymentalną jest w ogóle niemożliwa. Zresztą, żeby nie komplikować sprawy – kradzież dowodu osobistego może narazić poszkodowanego na straty z tytułu zaciągniętych przez złodzieja pożyczek. Być może uda się sprawę naprawić w sądzie, ale o ile łatwiej będzie uchronić się przed tym, po prostu kupując dobry sejf do domu…

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%