Zamknij

Olejek do brody - podstawowy element pielęgnacji zarostu

09:05, 11.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:05, 11.06.2021

Coraz więcej posiadaczy zarostu z dumą pielęgnuje swoje wąsy i brody. Wielu mężczyzn ceni sobie zadbany, elegancki zarost, jednak utrzymanie go w takiej formie nie jest łatwe. Kosmetykami do pielęgnacji zarostu, po które najchętniej sięgają mężczyźni, są tak zwane olejki do brody.

Olejek do brody – właściwości

Dobre olejki do brody nawilżają, odżywiają i regenerują włosy, które po ich użyciu stają się miękkie i przyjemne w dotyku, nie łamią się i nie rozdwajają. Wiadomo jednak, że właściwości olejków uzależnione są od ich składów. Warto zwrócić uwagę na naturalne olejki do brody – niesyntetyczne składniki w nich zwarte zagwarantują kompleksową pielęgnację. Dobrej jakości olejki do brody można nakładać także na włosy na głowie oraz na twarz, ponieważ są one świetnym kosmetykiem pielęgnacyjnym zarówno do skóry pod zarostem, jak i do skóry całej twarzy – długotrwale nawilżają i odżywiają cerę, a także łagodzą podrażnienia.

Jak dobrać olejek do brody?

Wybierając olejek do brody, warto zwrócić uwagę na jego zapach. Odpowiednio dobrany zapach kosmetyku jest niezwykle istotną sprawą – jeśli będzie on nieprzyjemny i niedrażniący, to tym chętniej będziemy sięgać po produkt.

Kolejną istotną rzeczą jest konsystencja olejku. Podczas doboru olejku do brody warto zastanowić się, jaka formuła kosmetyku najbardziej nam odpowiada – czy powinna być bardziej gęsta, czy lejąca. Olejki z wyższej półki cenowej z reguły mają znacznie mniej tłustą konsystencję, dzięki której nie pozostawiają tłustych plam na brodzie, lepiej się wchłaniają, a ich duża gęstość sprawia, że zapach utrzymuje się przez długi czas. Aby sprawdzić konsystencję olejku, wystarczy wykonać test, czyli nabrać olejek do pipety, puścić ssawkę i zmierzyć czas, kiedy spadnie pierwsza kropa. Jeśli czas wyniesie mniej niż 3-4 sekundy, będzie to oznaczało, że olejek jest lejący.

Kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze olejku jest pojemność. Najmniejsze buteleczki olejków liczą 10ml, nieco większe 30 ml, największe mają pojemność 50 ml, chociaż na rynku można spotkać także 100 ml. Rozpoczynając przygodę z olejkami do brody, mężczyźni najczęściej sięgają po wersje 10 lub 30 ml – gdyby kosmetyk nie przypadł nam do gustu, nie zmarnujemy większej ilości.

Jaki skład ma dobry olejek do brody?

Zdecydowana większość olejków do brody tworzona jest na bazie olejku arganowego, olejku migdałowego oraz oleju z pestek winogron. Składnikami pochodzenia naturalnego, które również często można spotkać w składzie olejków do brody, są także: gliceryna, olej makadamia, olej jojoba, olejki eteryczne, masło shea, wosk pszczeli, lanolina. Zapachowe olejki kwiatowe (owocowe, cytrusowe, kwiatowe, drzewne) zawierają w swoim składzie około 95% olejków eterycznych. Zapachy cytrusowe uzyskuje się z olejków eterycznych m.in. pomarańczy, limonki, cytryny oraz grejpfruta. Zapachy kwiatowe natomiast uzyskuje się z olejków lawendy, róży oraz pelargonii, a zapachy drzewne z olejków eterycznych z drzewa sandałowego.

Jeśli jest się alergikiem, warto szczególnie mocno zwrócić uwagę na skład zapachowych olejków do brody, ponieważ zawarte w nich składniki mogą powodować podrażnienia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%