Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo w dobrych rękach

09:52, 14.06.2021 | materiały partnera

Staramy się nauczyć nasze dzieci czterech podstawowych numerów telefonów, które w razie niebezpieczeństwa mogą uratować życie im lub komuś innemu. Czy jednak jako dorośli robimy odpowiednio wystarczająco więcej, żeby zapewnić bezpieczeństwo choćby właśnie swojej rodzinie?

Niedawny przypadek Christiana Eriksena, który doznał zawału serca podczas meczu Euro 2020 pokazał całemu światu, jak ważne w chwili zagrożenia życia są dwie rzeczy – sprzęt, który może uratować życie i ludzie, którzy wiedzą jakiego sprzętu użyć i jak to zrobić. Dotyczy to nie tylko służby zdrowia, ale również policji i straży pożarnej.

Po pierwsze bezpieczeństwo ratującego

Jeżeli strażak podczas ratowania nam życia lub dobytku zginie albo dozna obrażeń nie tylko ten strażak w niczym nam już nie pomoże, ale stanie się kolejną ofiarą zdarzenia, dlatego tak ważna, nie tylko dla służb, zasada bezpieczeństwa mówi o tym, że przede wszystkim powinniśmy dbać o własne bezpieczeństwo. Z tego powodu ogromne znaczenie w pożarnictwie mają rękawice strażackie takie jak te: https://strefa998.pl/280-rekawice-strazackie. Nie tylko chronią użytkownika przez ogniem i promieniowaniem cieplnym, ale też przed zimnem czy przecięciem, są wodoodporne, a mimo to pozwalają skórze swobodnie oddychać, a nawet dzięki specjalnym karbowanym zakładkom umieszczonym na palcach pozwalają na mocniejszy i pewniejszy chwyt. Z jednej strony chronią więc strażaka, a z drugiej zwiększają jego szanse na pomoc w ratowaniu nas.

Sprzęt pożarniczy najwyższej jakości

Kiedy już strażak jest bezpieczny, musi jeszcze być w stanie nam pomóc. Każdy nowoczesny samochód pożarniczy jest wyposażony w mnóstwo bardzo różnorodnego sprzętu, który jest niezbędny do powierzonych im zadań. Pamiętajmy, że strażacy nie tylko walczą z ogniem, ale też z wodą, skutkami wypadków samochodowych i wieloma innymi sytuacjami. Z tego względu korzystają z bardzo różnorodnego sprzętu pożarniczego, jak np.: https://strefa998.pl/213-wyposazenie-techniczne-i-sprzet-strazacki. Od najprostszych jak pachołki czy taśmy zabezpieczające teren do kosztujących kilkadziesiąt tysięcy złotych motopomp, wentylatorów oddymiających czy agregatów prądotwórczych. W dobrze zaopatrzonym sklepie znajdziemy praktycznie wszystko, co jest potrzebne straży pożarnej do ratowania naszego życia.

Sprzęt pożarniczy do własnego użytku

Warto sprawdzić, czy sami nie potrzebujemy czegoś, co w takim sklepie można znaleźć. Zwłaszcza, jeśli mamy dom lub mieszkamy na terenach zalewowych. Wówczas z pewnością przyda nam się agregat prądotwórczy, pompa o podstawowych parametrach czy wysokiej jakości latarka.

Zazwyczaj nie doceniamy tego, co mamy, nie myślimy zatem ani o tym, że sami możemy nieco zwiększyć swoje bezpieczeństwo ani o tych, którzy to bezpieczeństwo zapewniają nam zawodowo. Jeszcze rzadziej myślimy o sprzęcie, który może pomóc nam uratować życie. Dobrze byłoby odwiedzić zaufany, profesjonalny sklep internetowy i sprawdzić, czy możemy coś zrobić dla własnego bezpieczeństwa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%