Zamknij
REKLAMA

Patenty na tańsze podróże samolotem - Warszawa Okęcie

15:45, 29.06.2021 | Materiał partnera

Podróż samolotem to wciąż najbezpieczniejszy i niezawodny środek komunikacji, szczególnie jeśli za cele naszej podróży wybieramy ciepłe kraje. To, że w ciągu 2-3 godzin możemy całkowicie zmienić klimat, a przy tym wcale się nie zmęczyć to jeden z najważniejszych argumentów za podróżą samolotem. Oszczędność czasu często idzie w parze z finansami, które dzięki kilku wskazówkom możemy znacznie ograniczyć.

Tańszy parking przy lotnisku Okęcie.

Zastanawiając się gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie - odpowiadamy - z dala od lotniska! Ceny za parking tuż przy terminalu nie sprzyjają oszczędzaniu, szczęgólnie jeśli nasza nieobecność to 1-2 tygodni. Znacznie taniej, równie komfortowo i bezpiecznie jest zaparkować na prywatnym parkingu Park & Fly, który zlokalizowany jest jedynie 7 minut jazdy od głównego terminala Okęcia. Taki transport zawarty jest w cenie za postój i odbywa się komfortowym, klimatyzowanym busem na życzenie podróżnych. Pozostawienie samochodu na czas naszej nieobecności nie powinno spędzać snu z naszych powiek - parking jest świetnie oświetlony, ogrodzony, a także monitowany. Dodatkowo w cenie za postój jest także ubezpieczenie na wypadek kradzieży bądź ewentualnych szkód. Aby mieć pewność, że parking posiada wolne miejsca, warto je uprzednio zarezerwować przez Internet.

Kupuj przed odprawą i kontrolą celną

Z pewnością pamiętasz słynne rachunki z lotniskowych restauracji, które oburzały przez lata internautów. Jedzenie na lotnisku nie należy do najtańszych, więc jeśli nie musisz spędzać na lotnisku wielu godzin, warto zrezygnować z ich serwisu, albo poszukać zniżek. Parkując na parkingu Park & Fly zyskujesz rabat na jedzenie w lotniskowej restauracji. Możesz także poczekać na serwis w samolocie - tu ceny wbrew powszechnym opiniom, często nie są aż tak zatrważające.

Unikaj nadbagażu, a także ogranicz jego gabaryt

Tanie linie lotnicze oszczędności szukają na podróżujących, którzy na wyjazd biorą zbyt wiele rzeczy. Planując, co spakujemy na wakacje, sprawdzając prognozę pogodny, a także rezygnując z kilku “niezbędnych” przedmiotów możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także komfort całego podróżowania.

Pierwszeństwo wejścia na pokład - czy naprawdę jest Ci niezbędne?

Czas podróży wcale nie skróci się jeśli wykupisz tzw. Priority, tym bardziej że o ile nie podróżujesz z dzieckiem, często okazuje się, że na pokład samolotu wchodzisz równocześnie z innymi pasażerami. Warto zastanowić się, czy usługa ta w Twoim przypadku rzeczywiście ma sens. Jeśli tak - droga wolna!

Dobrze zorganizowani płacą mniej

Pewnie nie raz zdarzyło się, że za daną usługę lub rzecz wyraźnie przepłaciliście - podróżując zazwyczaj tego typu extra wydatki wynikają z braku niewiedzy i przygotowania. Osoby dobrze zorganizowane, które przed podróżą starannie ją planują, wydają mniej i nie dają się złapać na finansowe pułapki zastawiane na nieświadomych turystów.

Wszystkim podróżującym, życzymy świadomych i bezpiecznych wyjazdów!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%