Zamknij
REKLAMA

Oczyszczacz powietrza do domu i biura: Coway Storm

13:21, 02.07.2021 | materiały patnera

Przez większą świadomość na temat szkodliwości zanieczyszczeń powietrza coraz więcej osób decyduje się na oczyszczacze powietrza. Obecnie urządzenia z tej kategorii możemy spotkać nie tylko w domach, ale również w wielu firmach. Jednym z uniwersalnych modeli, które sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i biurze jest Coway Storm. Co go wyróżnia?

Coway Storm jest najbardziej popularnym urządzeniem marki Coway. Klienci cenią go za znakomitą jakość, nowoczesny wygląd i atrakcyjną cenę. Jeśli więc stoi przed nami zakup oczyszczacza, o tym modelu z pewnością warto dowiedzieć się więcej.

Modny design i wygoda użytkowania

Pomimo kompaktowych rozmiarów oczyszczacz powietrza Coway Storm jest bardzo wydajny i świetnie sprawdzi się przy powierzchni do 70 m2. W ciągu godziny jest w stanie aż trzy razy filtrować powietrze. Na uwagę zasługuje już sam design. Oczyszczacz przypomina silnik samolotu odrzutowego i będzie dobrze współgrać z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Patrząc na urządzenie od góry, mamy panel sterowania, natomiast od frontu jest wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. Całość zaprojektowano w taki sposób, by użytkowanie było komfortowe i intuicyjne, a konserwacja i czyszczenie szybkie.

Skuteczna filtracja

To, co jest najważniejsze w przypadku oczyszczaczy, to skuteczna filtracja powietrza. Dobrej jakości oczyszczacz powinien mieć kilka filtrów, które będą wychwytywać innej wielkości cząsteczki. Tutaj także Coway Strom wypada świetnie, bo podczas filtracji wykorzystywane są aż cztery filtry. Dzięki temu zasysane powietrze jest oczyszczone w 99,65%. Pierwszym filtrem jest filtr wstępny. Jest on odpowiedzialny za wyłapywanie większych cząstek jak kurz czy sierść.

Tego filtru nie wymieniamy, a czyścimy co kilka tygodni. Drugi filtr zatrzymuje na włókninie pyły, które zdołały przedostać się przez filtr wstępny. Filtr należy co 4 miesiące wymieniać. Następnie powietrze trafia do filtra węglowego, gdzie eliminowane są lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy. Wymiana filtra węglowego powinna być co 2 lat. I na końcu powietrze przepuszczane jest przez filtr HEPA H12, gdzie zatrzymywane są najmniejsze cząsteczki na przykład pyły PM 2.5 i PM 10, a także bakterie i wirusy. Ten filtr powinniśmy wymieniać raz na rok.

Cicha praca

Warto zwrócić uwagę, że pomimo rewelacyjnej skuteczności, Coway Storm jest urządzeniem bardzo cichym, zwłaszcza jeśli będzie pracować w trybie Silence. Dzięki temu oczyszczacz może pracować w nocy, możemy go również bez obaw ustawić w pokoju maluszka, albo w biurze.

W trosce o zdrowie swoje i najbliższych

Kiedy decydujemy się na zakup oczyszczacza powietrza, myślimy głównie o tym, by pomógł nam w walce ze smogiem. Jednak w przypadku modelu Coway Storm zyskujemy coś znacznie więcej. Nie tylko wyeliminuje szkodliwe cząsteczki smogu, ale także usunie z otoczenia drobnoustroje i alergeny. Oznacza to, że jest polecany dla alergików. Dzięki oczyszczaczowi objawy alergii będą mniejsze. Poza tym eliminacja drobnoustrojów sprawi, że wszyscy będą odporniejsi i staną się mniej narażeni na różnego rodzaju infekcje, jak przeziębienia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%