Zamknij
REKLAMA

Najlepsze filmowe serie

13:31, 03.08.2021 | Materiał partnera

Niektóre filmy są tak dobre, że trzeba zrobić im więcej części. A inne mają kilka części, co wynika z tego powodu, że są oparte na książkach i aby odpowiednio je odwzorować - konieczne jest stworzenie tylu części filmu, ile jest książek. Przyjrzeliśmy się więc najpopularniejszym seriom filmowym, które zdecydowanie warto obejrzeć. Każdy znajdzie w tej liście coś dla siebie - zarówno miłośnicy fantastyki, a także ci, którzy zakochani są w romantycznych filmach z pazurkiem. To co? Gotowi?

Planeta Singli 

Zacznijmy od naszej rodzimej serii filmów. Pierwszy film z tej trylogii wyszedł w 2016 roku. Ania, która wierzy w romantyczne historie i od dłuższego czasu nie może znaleźć mężczyzny, zaczyna korzystać z aplikacji randkowej. W oczekiwaniu na swojego wybranka, poznaje bezkompromisowego Tomka Wilczyńskiego, który prowadzi w telewizji reality show, w którym wyśmiewa miłość, kobiety i związki. Niespodziewania Ania postanawia pomóc mu w zbieraniu materiałów do programu, więc zaczyna umawiać się na randki, pokazując oblicze facetów, którzy flirtują w sieci i wyśmiewając naiwność kobiet, które szukają tam swojego ideału. Ale co będzie, kiedy Ania znajdzie swój ideał? No i jaki jest naprawdę Tomek Wilczyński? Na Spokeo możecie znaleźć opisy pozostałych dwóch części i wskazówki, gdzie obejrzeć "Planetę Singli". 

Saga Zmierzch 

Pierwsza część filmu powstała w 2008 roku, na podstawie książek napisanych przez Stephanie Meyer. Isabella Swan przeprowadza się do swojego ojca do Forks. Zaczyna uczęszczać do miejscowej szkoły, gdzie poznaje nieprzeniknionego, nieziemsko przystojnego Edwarda. Nigdy nie widziała nikogo tak tajemniczego jak on. Wkrótce przekonuje się na własnej skórze, że mężczyzna ukrywa przed wszystkimi swoją mroczną stronę. To, czego w końcu się od niego dowie, wstrząśnie całym jej życiem. To niesamowita seria, która opowiada o wampirach, wilkołakach, niedozwolonej miłości, która wystawiona zostanie na wiele prób. Nastolatkom (i nie tylko!) na pewno się spodoba. 

Piraci z Karaibów 

Wspaniała seria filmowa, w której Johnny Depp odegrał rolę swojego życia, wcielając się w kapitana Jacka Sparrowa. Pierwsza część "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" to historia Sparrowa, który rusza na ratunek córce gubernatora - pięknej Elizabeth. W tym celu zawiera sojusz z Willem Turnerem, który jest w stanie zrobić wszystko, by uratować swoją ukochaną. Ruszają więc w podróż za Czarną Perłą na skradzionym okręcie brytyjskiej floty. Czy uda im się odnaleźć Elizabeth i odbić z rąk kapitana Barbossy? 

Harry Potter 

Wydaje się, że tej serii nikomu nie trzeba przedstawiać. Produkcja powstała na podstawie książek J.K. Rowling o tym samym tytule. Pierwsza część - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" opowiada o Potterze, który w wieku 11 lat dowiaduje się, że jest... czarodziejem. Dostaje wezwanie do specjalnej szkoły magicznej, pełnej tajemnic, gdzie dowiaduje się, że jest kimś niezwykłym w świecie czarodziejów. Okazuje się, że jest w sporym niebezpieczeństwie, które będzie prześladowało go przez wszystkie części. 

Seria o Grey'u

Seria, która powstała na podstawie książek E.L. James. Pierwsza część - "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - opowiada o Anastasii Steele, która w zastępstwie za koleżankę, jedzie przeprowadzić wywiad z bogatym i intrygującym Christianem Greyem, który jest milionerem i przedsiębiorcą. Dziewczyna jest zafascynowana jego osobą i wydaje się, że ze wzajemnością. Nie wie, że Grey ma swoją małą, brudną tajemnicę... Wkrótce jednak przekona się jaką. Wkracza w niebezpieczny świat pożądania, erotyki i głęboko skrywanych pragnień. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%