Zamknij
REKLAMA

Wirtualna Szkoła Diabetyka – Twoje nowe miejsce w sieci

13:24, 30.08.2021 | Materiał partnera

Czy wiesz, że cukrzyca to jedno z najczęściej występujących schorzeń w XXI wieku? Takie rozpoznanie każdego dnia dotyczy kolejnych osób, a zatem liczba zdiagnozowanych diabetyków nieustannie się zwiększa. Mimo to, nasze społeczeństwo wydaje się nie być do końca świadome, jak poważną chorobą jest cukrzyca i jak istotna jest rola edukacji w tym zakresie. W takim właśnie celu powstał portal Szkoła Diabetyka – nowe wirtualne centrum informacji nie tylko dla diabetyków i ich bliskich, ale także dla każdego, kto chce żyć świadomie i dowiedzieć się, jak dbać o siebie jeszcze efektywniej.

Jak wygląda edukacja w Szkole Diabetyka?

Jesień jest czasem powrotu do szkół i na uczelnie. Wraz z pierwszym dzwonkiem rusza też nowy portal dla osób chorych na cukrzycę. Jednak musisz wiedzieć, że Szkoladiabetyka.pl jest serwisem innym niż wszystkie. To pierwszy i jak dotąd jedyny polski portal edukacyjny dla diabetyków, który jest współtworzony ze specjalistami w swej dziedzinie.

Czego nauczysz się w Szkole Diabetyka? Przede wszystkim znacznie lepiej poznasz cukrzycę, co jest szczególnie cenne, jeśli należysz do grona chorujących na nią osób. Jeśli jesteś zdrowy, a tylko chcesz zwiększyć swoją świadomość w tym zakresie – w serwisie znajdziesz również wiele ciekawych informacji np. na temat zdrowego stylu życia, odżywiania oraz działań prewencyjnych. Na portalu zamieszczony został także specjalny kalkulator – narzędzie bardzo pomocne w oszacowaniu, czy znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na cukrzycę.

Dzięki portalowi Szkoła Diabetyka dowiesz się, czym jest cukrzyca typu 1, typu 2, typu MODY, typu LADA oraz cukrzyca ciążowa. Poznasz przyczyny i objawy poszczególnych rodzajów choroby, a także inne jednostki chorobowe jakie mogą jej towarzyszyć. Opowiemy Ci o dostępnych metodach leczenia oraz lekach. Przybliżymy Ci także temat diagnostyki – podpowiemy, gdzie się udać, jakie badania należy wykonać jeśli podejrzewasz u siebie cukrzycę i jak się do nich prawidłowo przygotować.

Poradnik Szkoły Diabetyka – w trosce o Twoje zdrowie

Ważnym elementem serwisu Szkoła Diabetyka jest część poradnikowa. Została ona stworzona po to, aby znacząco rozszerzyć zakres informacji poświęcony m.in. poszczególnym typom cukrzycy. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele pytań, które każdego dnia nurtują diabetyków, np.:

 • Co mogę jeść, a czego lepiej unikać?
 • Jakie owoce mogą pozostać w moim jadłospisie, a które lepiej z niego usunąć?
 • Jak nie dopuścić do hiperglikemii?
 • Czym grozi niezdiagnozowana przez dłuższy czas cukrzyca?
 • Dlaczego hipoglikemia jest niebezpieczna i jak jej uniknąć?
 • Czy każda ciąża wiąże się z ryzykiem cukrzycy ciążowej?
 • Jak przetrwać upalne dni, gdy jestem diabetykiem?
 • Co zjeść na kolację, a co na śniadanie?

Poradnik, podobnie jak cały portal, jest współtworzony z lekarzami i innymi specjalistami w swoich dziedzinach. Jednak ogromną rolę w jego rozwoju odgrywają również użytkownicy. Każdy, kto korzysta z serwisu może dołożyć przysłowiową cegiełkę do jego zawartości, ponieważ Szkoła Diabetyka powstała przede wszystkim po to, aby jak najlepiej służyć swoim użytkownikom. Każdy może zatem np. zgłosić, jakie treści chętnie by widział na portalu i tym samym przyczynić się do jego dalszego rozwoju.

Wspierająca społeczność diabetyków

Czy wiesz, że jedną z chorób, które wcale nierzadko współtowarzyszą cukrzycy, jest depresja? Zmagania z przewlekłym schorzeniem narzucają wiele rygorystycznych zmian w dotychczasowej codzienności – wyrzeczenia, nowy styl życia i inne nawyki żywieniowe. Sprawiają one często, że możemy czuć się przytłoczeni i zdani wyłącznie na siebie w walce z chorobą. Czasem nawet ograniczamy życie towarzyskie, choćby dlatego, że nie do końca wiemy, czy serwowane na przyjęciach posiłki nam nie zaszkodzą. Poczuciu osamotnienia sprzyja dodatkowo sytuacja pandemiczna, która pozamykała nas w domach. Jednak jest na to rada – kontakt z ludźmi, co w dobie Internetu staje się jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii. Szkoła Diabetyka to nie tylko portal internetowy. To również społeczność tworząca grupę w serwisie Facebook. Każdego dnia grupa rośnie w siłę powiększając swoje szeregi o nowych członków, wśród których znajdują się:

 • zdiagnozowani diabetycy,
 • osoby, które podejrzewają u siebie cukrzycę, ale jeszcze nie wybrały się do lekarza,
 • kobiety obawiające się cukrzycy ciążowej,
 • rodzice i opiekunowie dzieci chorujących na cukrzycę,
 • osoby zdrowe pragnące zwiększyć swoją świadomość w temacie choroby i zdrowego stylu życia.

Dołączenie do społeczności Szkoły Diabetyka na Facebooku otwiera przed Tobą drzwi do jeszcze większej dawki wiedzy oraz ciekawych wydarzeń. Zyskujesz dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych oraz webinariów – również z udziałem lekarzy. Jednak przede wszystkim stajesz się członkiem społeczności, w której panuje rodzinna atmosfera wzajemnego wsparcia i życzliwości.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%