Zamknij
REKLAMA

Czyszczenie dywanów - dlaczego powinno się to robić częściej niż raz do roku?

12:00, 04.09.2021 | Materiał partnera

Może i u Ciebie czasem jest tak, że po gruntownym odkurzeniu dywanu i umyciu podłóg, pod nogami i tak wyczuwasz piasek, a skarpetki wyglądają, co najmniej jakbyś przebiegła się po ogrodzie? Skąd ten brud, skoro włożyłaś tyle trudu, by dywan i podłogi lśniły nienaganną czystością? Odpowiedź często jest bardzo prosta - wciąż z dywanu. W naszym artykule dowiesz się dlaczego.

Co potrafi Twój odkurzacz?

Odkurzanie dywanu jest oczywiście niezbędne i należy je wykonywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Trzeba jednak mieć na względzie, że jest to działanie bardziej powierzchowne i nie wystarczy, by w pełni zadbać o nienaganną czystość w domu. Rezultat? Nawet jeśli użyjesz silnej mocy ssania i solidnie odkurzysz dywan, to i tak później w trakcie jego eksploatowania, przenoszone będą różne zanieczyszczenia, które zagnieździły się w głębszych partiach dywanu.

Miało być więc czysto, ale w efekcie co chwilę biegasz z odkurzaczem, bo nadal na podłodze widoczny jest kurz czy piasek. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ drobinki brudu nie wiążą się w dywanie, tylko luźno się w nim osadzają. Kiedy włókna pracują, brud wydostaje się na zewnątrz i wraz z chodzeniem po dywanie przenoszony jest na pozostałą część pomieszczenia. Dlatego warto kompleksowo prać dywan minimum dwa razy do roku.

W zależności od tego gdzie mieszkasz, możesz użyć w wyszukiwarce kombinacji słów: „pranie dywanów + miasto”. Na przykład pod frazą „pranie dywanów Gliwice” znajdziesz firmy z Gliwic, które zadbają o gruntowne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, w tym też ludzkiego naskórka, który jest pożywką dla różnego rodzaju drobnoustrojów. Nie ma szans, by brud intensywnie osadzał się w głębszych partiach dywanu, jeśli jest regularnie eliminowany. W Twoim domu będzie więc wreszcie czysto i sterylnie.

Skąd ten brzydki zapach w Twoim salonie?

Właściwie domownicy rzadko wyczuwają, jakie zapachy roztaczają się w ich mieszkaniu, inaczej jest jednak z gośćmi, a przecież to właśnie na nich chcesz wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Brudna tapicerka kanapy, ale i latami nieczyszczony dywan będą emitować nieprzyjemne zapachy i z pewnością przełożą się na spory dyskomfort dla gości podczas wizyty u Ciebie.

Dywan pochłania kurz, piasek, brud, ale i pot czy ludzki naskórek. Jeśli na bieżąco nie usuwasz tego typu zanieczyszczeń, to w pokoju unosi się przykry zapach. Jeśli do tego na dywanie wyleguje się pies czy kot, to zapach może już przeszkadzać nawet samym domownikom. To kolejny powód dla którego warto porządnie wyprać dywan i to zdecydowanie częściej niż jedynie przed świętami Bożego Narodzenia.

Tu również warto użyć wyszukiwarki. Tym razem przyda się kombinacja słów: „pranie dywanów + miasto”. Na przykład pod hasłem „pranie dywanów Sosnowiec” poznasz firmy z Sosnowca i będziesz mieć okazję dowiedzieć się, z jakich technik korzystają, by mieć pewność, że to zadziała również u Ciebie.

W tym momencie warto również wspomnieć o problemie przemoczenia dywanu. Profesjonaliści wiedzą, jak prać dywan, by usunąć wszelki brud, ale nie doprowadzić do zapleśnienia czy zagrzybienia. Decydując się na samodzielne pranie, musisz pamiętać, że jeśli użyjesz nadmiernej ilości wody i niedostatecznie wysuszysz materiał, to dywan zacznie wilgotnieć, a przez co w Twoim domu dodatkowo unosić się będzie zapach zgnilizny i stęchlizny

W trosce o zdrowy i czysty dom

Regularne pranie dywanu pozwala zachować jego piękny estetyczny wygląd oraz żywe kolory. To jednak nie jest ten najistotniejszy argument, przemawiający za regularnym czyszczeniem dywanu. Ważniejsze jest bowiem to, że dzięki skutecznemu praniu, usuwasz z dywanu także wszelkie roztocza i zarazki. W dywanie nie kumulują się też potężne pokłady kurzu, a Ty masz pewność, że przebywanie na dywanie nie będzie prowadzić do nieprzyjemnych reakcji alergicznych.

Dywan jest często użytkowany, dlatego nie zawsze wystarczy zebrać brud za pomocą szczotki odkurzacza czy wytrzepać go na pobliskim trzepaku. Potrzebne są intensywne i zdecydowane działania, by też z tych z głębszych partii usunąć wszelkiego typu zanieczyszczenia. Jeśli wiesz, że jedyną skuteczną bronią są tutaj myjki ciśnieniowe i bezpieczne nawet dla wełnianego dywanu detergenty, to skorzystaj z podpowiedzi, jakie czekają na Ciebie pod frazą „czyszczenie dywanu + miasto”, np. „czyszczenie dywanu Katowice”. Będziesz naprawdę zadowolona, ponieważ bez nakładu pracy i mozolnego czyszczenia, zapewnisz sobie zdrowe środowisko i idealnie czyste dywany w Twoim domu.

Polecana firma od czyszczenia dywanów

Jedną z firm, które specjalizują się w czyszczeniu dywanów jest firma Klawe Pranie. Słynie z terminowego świadczenia usług czyszczenia, dokładności, solidności i stosowania wyłącznie certyfikowanych, najwyższej jakości środków czyszczących. Możesz skontaktować się z nią poprzez:

telefon: 516 769 835 (telefon całodobowy)

e-mail: [email protected]

formularz kontaktowy na stronie: https://klawepranie.pl

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%