Zamknij
REKLAMA

Dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w Szczyrku

22:00, 10.09.2021 | materiał partnera

Trafiłeś do Szczyrku i zastanawiasz się, jak spożytkować wolny czas? Wybierz się na rower! I wcale nie musisz od razu pokonywać wielkich szczytów. Dzięki rozbudowanej sieci dróg i ścieżek rowerowych, znajdziesz też alternatywę na łagodniejsze podejścia i prostsze odcinki. Boisz się, że Twój rower nie podoła wszystkim trudnościom? Wypożycz na miejscu! Wytypuj więc swoje szlaki na dwa kółka i poznaj Szczyrk zupełnie z innej perspektywy!

Zaczynasz przygodę na rowerze? Postaw na prostsze szlaki!

Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet na Skrzyczne zdobyć właśnie na rowerze. Choć miejscami jest dość stromo, że rower trzeba pchać, to zdecydowanie taka trasa zapewnia wiele przeżyć, emocji i niesamowitych widoków.

Zanim jednak podejdziesz do trudniejszych wyzwań, sprawdź swoje umiejętności oraz sprawność fizyczną na tych łatwiejszych trasach i wycieczki rowerowe zaplanuj np. wokół Skalitego. Do pokonania masz osiem kilometrów ale na łagodniejszych odcinkach jak Zapalenica, Siodło czy Borowina. Większość trasy biegnie drogą utwardzoną, więc można zaplanować tam wycieczkę rodzinną z młodszymi entuzjastami dwóch kółek.

Na rozgrzewkę, ale i eskapadę z mniejszymi dziećmi dobry jest także szlak nad Żylicą. To szlak przeznaczony zarówno do pieszych wędrówek jak i rowerowych wycieczek. Liczy 4 kilometry i jest najprostszy z możliwych.

Szczyrk zapewnia też świetną bazę wypadową do innych miast. Stąd możesz udać się do Żywca. Nie zapomnij spakować roweru. W Żywcu bowiem czeka na Ciebie kilka łatwiejszych, choć dłuższych tras np. nad urokliwe Jezioro Żywieckie. Jeśli znajdziesz w sobie nieco więcej siły, to dojedziesz też do Bielska-Białej, skąd znowu złapiesz autobus do Szczyrku.

Zdobądź Klimczok rowerem i poczuj crossowe szaleństwo w Szczyrku

Jeśli lubisz wyzwania, a adrenalina musi u Ciebie sięgać zenitu, to spróbuj też czegoś zupełnie dzikiego i zwariowanego. Zdobądź szczyt na Skrzyczne. Na pewno nie będzie łatwo, dlatego sprawdź swój rower a do plecaka wpakuj zestaw naprawczy, bo o przebitą oponę na tym odcinku może nie być trudno. Zdecydowanie jednak warto, jeśli lubisz ekstremalne przeżycia. Asfalt wiedzie bowiem tylko do Przełęczy Salmopol, potem musisz pokonać większe kamienie, korzenie drzew i inne nierówności, a pot będzie się lał strumieniami, bo momentami jest naprawdę stromo. Do plecaka też wpakuj prowiant, bo nieziemskie widoki z pewnością i nie raz zmuszą Cię do zrobienia przerwy, zanim dotrzesz na sam szczyt. To jednak nie jedyne takie atrakcje turystyczne w Szczyrku.

Świetnie opracowane trasy rowerowe o różnym poziomie trudności, często z dala od turystów i tłumów czekają na Ciebie w wyznaczonych miejscach np. crossowy szlak, przy ulicy Sosnowej, albo trasy Enduro, zlokalizowane na terenie ośrodków narciarskich. Tam też będzie się działo i z pewnością wrażeń nie braknie.

Własnym czy wypożyczonym rowerem?

Wycieczki rowerowe w Szczyrku odznaczają się różnym stopniem trudności, ale pamiętaj, że to jednak zawsze góry i nawet na tych łatwiejszych odcinkach musisz mieć sprawdzony i niezawodny sprzęt. Nie inwestuj jednak od razu w specjalistyczny jednoślad, by pokonać kilka tras w Szczyrku, zwłaszcza że na miejscu czeka na Ciebie zawsze dobrze zaopatrzona wypożyczalnia rowerów.

Takie rozwiązanie jest zdecydowanie o wiele lepsze. Możesz spontanicznie podjąć decyzję o wycieczce rowerowej, nie musisz pakować sprzętu na bagażnik, a ponadto masz pewność, że jesteś przygotowany nawet na bardzo ekstremalne podjazdy i różnego rodzaju nawierzchnie. Nie zapomnij też o ochraniaczach i kasku na głowę. Nie zabrałeś z domu? Także wypożyczysz. To natomiast jest absolutne minimum, by perfekcyjnie zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas każdej wyprawy.

Wypożyczalnia rowerów zapewni Ci różnego rodzaju sprzęt, zarówno jeśli szukasz roweru dla dziecka, jak i zamierzasz sprawdzić się na ekstremalnych trasach. Jednoślady są zawsze gruntowanie sprawdzane przed wypożyczeniem, dlatego nie musisz się też martwić się o stan hamulców, czy przerzutek, a tym samym będziesz mieć więcej czasu na kapitalną zabawę i wielkie przeżycia podczas urlopu w Szczyrku.

Polecana wypożyczalnia rowerów w Szczyrku

Jeżeli chcesz skorzystać z oferty najlepiej wyposażonej, profesjonalnej wypożyczalni rowerów w Szczyrku, to skontaktuj się z Trip2Bike. Możesz to uczynić w następujący sposób:

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%