Zamknij
REKLAMA

Czy można ustalić właściciela telefonu po numerze?

18:26, 29.09.2021 | materiał partnera

Prawie każdy z nas korzysta dziś z telefonu komórkowego. Nowoczesne urządzenia stały się tak popularne, że dziś bez problemu posługują się nimi nawet kilkuletnie dzieci. Tego rodzaju rozwój niesie jednak za sobą także liczne zagrożenia, na które narażony jest tak naprawdę każdy z nas. Wszystko może zacząć się bardzo niewinnie - na przykład od nieznanego numeru na wyświetlaczu naszego telefonu. Internet pozwala nam jednak dziś dość często sprawdzić, kto kryje się za niezidentyfikowanym numerem. Jak to zrobić?

Kto dzwoni? Nieznany numer na wyświetlaczu

Chyba każdy z nas doświadczył przynajmniej raz sytuacji, w której próbę kontaktu z nami podejmował nieznany nam numer telefonu. Jest to nic innego jak połączenie, którego inicjatorem jest numer niewidniejący w naszej książce adresowej. Za tego rodzaju próbą kontaktu może stać chociażby bliska nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego numeru (na przykład w wyniku kradzieży). Za takimi połączeniami często stoją też przedstawiciele firm - na przykład banków, operatorów komórkowych czy innych usługodawców, z których ofert aktualnie korzystamy. Dlaczego więc boimy się nieznanych numerów? Wszystko przez oszustów i naciągaczy, którzy za pośrednictwem telefonów starają się żerować na naszej ufności, niewiedzy czy łatwowierności. Coraz częściej stosują oni także zaawansowane techniki, które mają odbić nasze obiekcje dotyczące ich intencji. Zdarza się, że w wyniku takiego połączenia zostaniemy okradzeni lub naciągnięci. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby sprawdzić, z kim rozmawia. Z pomocą w tym przypadku może przyjść internet. 

Opinie o numerze w sieci - sprawdź, czy jest się czego bać

Sieć pozwala nam dziś na sprawdzenie danego numeru - na przykład za pośrednictwem wyszukiwarki. Dowiemy się wówczas, czy identyfikator powiązany jest z jakąś firmą, instytucją państwową lub usługodawcą. W innych przypadkach zaproponuje nam na przykład serwis infonumer.pl, w którym sprawdzimy opinie innych użytkowników o danym połączeniu. Konkretny numer telefonu może być określony jako potencjalnie przydatny lub niebezpieczny - znajdziemy również komentarze innych użytkowników na jego temat. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zablokowania niechcianych połączeń i dodania do listy kontaktów tych potencjalnie przydatnych. Wszystko to pozwoli nam spać spokojniej i uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Przed skorzystaniem z usługi warto zapoznać się z jej regulaminem czy cennikiem - większość tego typu portali świadczy bowiem swoje usługi odpłatnie i opiera się na comiesięcznej subskrypcji. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%