Zamknij
REKLAMA

Współpraca z firmą przeprowadzkową - jak powinna przebiegać?

13:28, 01.10.2021 | Materiał partnera

Praktycznie każdy z nas przynajmniej raz w życiu się przeprowadzał lub to dopiero przed nami. Choć wielkość zebranego dobytku może się różnić, to lepiej nie organizować przeprowadzki samemu. Pozwoli nam to na zaoszczędzeniu wielu nerwów i ogromnego wysiłku fizycznego. Na szczęście na rynku jest wiele firm przeprowadzkowych, które pomogą w transporcie i zaoszczędzą nam wielu kłopotów.

Czego możemy oczekiwać od firmy przeprowadzkowej?

Zanim wybierzemy konkretną firmą przeprowadzkową, powinniśmy zorientować się w ofertach i wybrać tę dla nas najkorzystniejszą. Jednak nie tylko cena przewozu musi nas zainteresować. Warto najpierw sprawdzić, czy dana firma przeprowadzkowa ma możliwość przewozu większej ilości mebli za jednym razem. Czasami przedsiębiorcy mają w swojej ofercie tylko mniejsze samochody, które nie są zbyt pojemne.Ponadto mamy prawo oczekiwać, że nasze przedmioty będą traktowane z szacunkiem i do nowego miejsca zamieszkania trafią w nienaruszonym stanie.

Przebieg przeprowadzki

Dzięki temu, że zatrudnimy firmę przeprowadzkową, zaoszczędzimy wiele czasu. Do nas należy tylko odpowiednie zabezpieczenie mniejszych i drogocennych rzeczy oraz opróżnienie szafek. Resztą zajmie się firma przeprowadzkowa. Musimy jednak mieć na uwadze zasady, które będą obowiązywały podczas całej przeprowadzki.
Przede wszystkim szanujmy swój czas. Jak mówi znane powiedzenie: czas to pieniądz, więc nie warto go marnować. Umówmy się z przedstawicielem firmy przeprowadzkowej na konkretną godzinę i bądźmy punktualnie. Tego samego mamy prawo oczekiwać od pracowników firmy.
Musimy również przekazać ile rzeczy i jakie wielkości chcemy przewieźć. Dla firmy przeprowadzkowej jest to bardzo istotne. Szczególnie wtedy, kiedy mają do dyspozycji różnej wielkości samochody. Jeśli mamy niewielki dobytek to możemy skorzystać z mniejszego pojazdu, a firma większy wyśle do kogoś innego. Ponadto ilość i wielkość rzeczy jest istotna pod względem tego ile czasu pracownikom zajmie transport. Oczywiście jest to też ważne dla nas, jeśli chcemy, aby nasza przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko.
W następnym kroku ustalmy koszta, które poniesiemy za transport, wnoszenie i wynoszenie przedmiotów. Raczej nikomu z nas nie przypadnie do gustu nadprogramowa dopłata.
Poza tym musimy pamiętać, aby poinformować pracowników firmy przeprowadzkowej, na które rzeczy muszą zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu możemy liczyć na to, że przedmioty, które szybko mogą ulec zniszczeniu, zostaną odpowiednio zabezpieczone. Zarówno podczas przewozu, jak i przenoszenia.

Dodatkowe informacje, które powinniśmy przekazać firmie przeprowadzkowej

Jeśli między nami ma być prawidłowa, to powinna działać w obie strony. Na naszą korzyść będzie podanie kilku informacji, zanim dojdzie do ostatecznej przeprowadzki. Przede wszystkim musimy poinformować pracowników firmy przeprowadzkowej, o tym, co ich czeka. Podajmy piętro, z którego trzeba będzie wynieść rzeczy oraz na jakie wnieść. Jeżeli jest problem z dojazdem do naszego miejsca zamieszkania, to przekażmy wskazówki jak dojechać. Dodatkowo już na wstępie określamy, czy chcemy, aby meble były rozmieszczone od razu w konkretnych pomieszczeniach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%