Zamknij
REKLAMA

Australijczycy wymyślili światła dla zapatrzonych w telefony

12:48, 03.12.2021 | PAP
Skomentuj PAP

Na nagraniu podpisanym przez VeronicęB widać, jak chodniki w Melbourne zmieniają kolor na czerwony lub zielony, by "pomóc smartfonowym zombie" w bezpiecznym przejściu przez ulicę. W Polsce od kilku miesięcy telewizje nadają reklamy, które sugerują, że osoby wpatrzone w swój smartfon są także odpowiedzialne za wypadki drogowe. Także na przejściach dla pieszych, czyli tzw. pasach.

W Sydney powstała sygnalizacja świetlna dla pieszych, którzy nie odrywają wzroku od ekranów smartfonów. I to już w 2017 roku! Ujawniła to użytkowniczka serwisu TikTok.

Problem nie jest wymyślony, bo wpatrzeni w ekran telefonu ignorujemy zagrożenie ze strony zmotoryzowanych. Australijczycy poszli jednak o krok dalej i zainstalowali podświetlane chodniki w miejscach, gdzie przecinają one jezdnię.

"Światło w poprzek drogi jest czerwone, więc podłoga miga mi na czerwono, a kiedy jest na zielono, można iść!" - napisała VeronicaB obok udostępnionego filmiku. Ten 12-sekundowy klip zebrał już blisko 10 tys. polubień i setki komentarzy od użytkowników mediów społecznościowych oszołomionych innowacyjną technologią.

Portal Daily Mail Australia podaje, że ten rodzaj sygnalizacji (TGSI) jest testowany w Australii już od 2017 roku. "Cztery zestawy świateł zostały zainstalowane na rogu Swanston Street i Little Collins Street w Melbourne, a technologię sfinansowała Komisja ds. Wypadków Transportowych stanu Wiktoria, "by chronić pieszych zdezorientowanych przez użycie smartfonów".

Czyli emitowanie ostrzegających reklam w telewizji nie jest jedynym rozwiązaniem. (PAP Life)

pba/ moc/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%