Zamknij

Terminale płatnicze dla przedsiębiorców z Bydgoszczy

18:30, 07.12.2021 . Aktualizacja: 18:31, 07.12.2021

Jeśli prowadzisz biznes w Bydgoszczy lub okolicach i nie korzystasz jeszcze z terminala obsługującego płatności bezgotówkowe, to najlepszy moment, aby to zmienić. W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto sięgnąć po takie urządzenie. Podpowiemy także, jak je otrzymać i użytkować za 0 zł. Nawet przez 12 miesięcy.

Choć płatności bezgotówkowe cieszą się rosnącą popularnością, nie wszyscy przedsiębiorcy udostępnili swoim klientom możliwość uiszczenia rachunku kartą lub płatnościami mobilnymi. Jak wskazują wyniki badania Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021 stworzonego na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości (WIB), mimo dużej popularności transakcji bezgotówkowych, wielu Polaków wskazuje miejsca, w których nie ma terminali płatniczych lub jest ich niewiele. Są to przede wszystkim targi i bazarki (61 proc.), sklepy spożywcze oraz mniejsze punkty usługowe takie jak: szewc, krawiec, kwiaciarnia czy warsztat samochodowy (33 proc.). Największe wątpliwości związane z rozpoczęciem użytkowania terminala płatniczego mają mikroprzedsiębiorcy, drobni sprzedawcy, rzemieślnicy czy freelancerzy.

Terminal płatniczy za 0 zł? To możliwe!

W odpowiedzi na obawy związane z dodatkowymi kosztami użytkowania terminala powstał Program Polska Bezgotówkowa stworzony z inicjatywy uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Z Programu mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczym w swoich placówkach (nie posiadali umowy z agentem rozliczeniowym), a także ci, którzy otwierają nowy biznes. W ramach udziału w Polsce Bezgotówkowej przedsiębiorca może otrzymać nawet trzy terminale płatnicze. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji. Przez 12 miesięcy (lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł dla każdego z urządzeń), dzierżawca nie ponosi także kosztów związanych z instalacją urządzenia oraz obsługą płatności.

Dlaczego warto sięgnąć po terminal płatniczy?

Udział w Programie Polska Bezgotówkowa to doskonały sposób na przetestowanie – bez żadnego ryzyka i kosztów – jakie korzyści przyniesie Twojemu biznesowi wdrożenie płatności bezgotówkowych. A tych jest co najmniej kilka.

  • Dotarcie do nowych klientów. Wdrażając płatności bezgotówkowe, dotrzesz do osób, które na co dzień rzadko posługują się gotówką i z tego powodu rezygnowały z Twoich usług wcześniej.
  • Zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Twoi konkurenci nie oferują kupującym możliwości opłacenia rachunku kartą? Korzystanie z terminala zapewni Ci przewagę konkurencyjną, pomoże zbudować wizerunek nowoczesnego detalisty i sprawi, że Twój biznes będzie postrzegany przez pryzmat unikalności (jako jeden z niewielu, u którego można zapłacić bez gotówki). Z biznesowego punktu widzenia, posiadanie terminala płatniczego jest w Bydgoszczy koniecznością. W tak dynamicznie rozwijającym się mieście, brak możliwości realizacji płatności bezgotówkowych może zaważyć na sukcesie przedsiębiorstwa.
  • Zwiększenie obrotów i zysków. Jak pokazują wnioski z badań Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy, którzy wdrożyli w sklepach i punktach usługowych terminale płatnicze, odczuwalnie zwiększyli przychody i zyski.

Wdrożenie płatności bezgotówkowych przynosi przedsiębiorcom wielowymiarowe korzyści — pomaga zbudować przewagę konkurencyjną, zdobyć nowych klientów, zwiększyć obroty i zyski. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność takiej formy płatności oraz ogrom korzyści płynących z udziału w Polsce Bezgotówkowej, to najlepszy moment, by wyposażyć swoją placówkę w terminal płatniczy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%