Zamknij
REKLAMA

Co należy zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

00:13, 23.04.2022 | .

Pośród wszystkich usług oferowanych przez banki to właśnie kredyt gotówkowy cieszy się największą popularnością. Trudno się temu dziwić, pamiętając o możliwościach, jakie oferuje. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach, kiedy spotykamy się ze stale rosnącymi kosztami codziennego życia, Polacy powszechnie kierują się w jego stronę. Nieustannie przy tym pojawiają się pytania, jak dokładnie przebiega procedura ubiegania się o kredyt...

 

  1. Podstawowe informacje dotyczące kredytu gotówkowego.
  2. Jakie wymagania należy spełnić?
  3. Kredyty gotówkowe a pożyczki pozabankowe.
  4. Ranking kredytów gotówkowych.

 

Praktycznie każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie pilnie potrzebował dodatkowej gotówki. Mogą ją wywołać codzienne wydatki, usterka samochodu, ale też chęć realizacji planów i marzeń jak wyjazd na wakacje czy remont mieszkania. Ważne, żeby w takich chwilach zawsze kierować się ku pewnym i sprawdzonym rozwiązaniom, do których bez wątpienia należy kredyt gotówkowy. Jednak jak wziąć kredyt? Czy jest on dostępny dla każdego?

 

Podstawowe informacje dotyczące kredytu gotówkowego

 

Kredyty gotówkowe posiadają jedną olbrzymią zaletę – kredytobiorca może przeznaczyć je na dowolnie wybrany przez siebie cel. I choć niektóre banki wymagają, aby go podać przy sporządzaniu umowy kredytowej, może nim być prawie wszystko. Co istotne, usługa ta dostępna jest dla osób fizycznych, przedstawiających odpowiednią zdolność kredytową. Kwoty, o które ubiegają się kredytobiorcy, są bardzo zróżnicowane. Praktyka pokazuje, że składane wnioski dotyczą od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych, rozłożonych na okres spłat wynoszący od kilku miesięcy do kilku lat.

 

Jakie wymagania należy spełnić?

 

Aby dostać kredyt gotówkowy, należy spełnić szereg wymagań stawianych przez banki. Choć nie są one tak złożone jak w przypadku innych usług, jak np. kredyt hipoteczny, musimy mieć je na uwadze. Otóż wnioskodawca powinien być osobą pełnoletnią, posiadającą ważny dokument tożsamości, konto bankowe w jednym z polskich banków oraz zdolność kredytową. Między innymi składają się na nią: historia kredytowa, rodzaj zatrudnienia (premiowana jest umowa o pracę na czas nieokreślony) i wysokość dochodów. Co za tym idzie, jeśli mieliśmy problem z terminową spłatą innych zadłużeń, tani kredyt gotówkowy może nie być dla nas dostępny.

 

Kredyty gotówkowe a pożyczki pozabankowe

 

W przypadkach, gdy nasz wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony, alternatywą pozostają pożyczki pozabankowe, czyli tzw. chwilówki. Tego typu usługi finansowe udzielane są przez specjalizujące się w tym firmy pożyczkowe, nazywane również parabankami. Pożyczkobiorca musi spełnić daleko mniej warunków, z reguły ograniczając się do przedstawienia dowodu osobistego i złożenia oświadczenia o wysokości dochodu. Co ważne, zdolność kredytowa nie jest sprawdzana, co tyczy się także baz KRD czy BIK. Warto przy tym pamiętać, że za uproszczoną procedurą podążają wyższe koszty jak oprocentowanie, RRSO i prowizja.

 

Ranking kredytów gotówkowych

 

W obecnych czasach powszechnie poszukiwany jest kredyt gotówkowy online. Szybko przy tym zauważymy, że na rynku znajduje się na tyle dużo ofert, że zlokalizowanie tej najkorzystniejszej może sprawić niemały problem. Dlatego też warto kierować się w stronę profesjonalnego rankingu kredytów gotówkowych, który dostępny jest na portalu: https://kredytowo.org/. Porównując aktualne oferty, pod uwagę brane są między innymi: oprocentowanie kredytu gotówkowego, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), prowizja i wysokość raty.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%