Zamknij

Czy w Polsce można ubezpieczyć taksówkę?

11:46, 25.07.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Kierowcy taksówek ze względu na wykonywaną pracę są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze niż inni uczestnicy ruchu drogowego. Niestety w Polsce brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, które miałyby w swojej ofercie polisy dla taksówkarzy.

Co powinien obejmować pakiet?

Każdy kierowca taksówki powinien mieć wykupiony pakiet ubezpieczeń obejmujący obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), jak również Autocasco (AC) chroniące pojazd, czyli podstawowe narzędzie pracy. Prócz tego przyda się jeszcze ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), chroniące życie i zdrowie kierowcy. Jeśli chodzi o samochody, których wiek przekroczył 10 lat, tutaj wykaz niezbędnych ubezpieczeń się kończy, w przypadku pojazdów nowych, warto rozważyć jeszcze wykupienie specjalnego ubezpieczenia GAP (z ang. Guaranteed Asset Protection). Ubezpieczenie GAP chroni w szczególności interesy osoby kupującej na kredyt lub biorącej w leasing nowy pojazd, zabezpieczając go przed utratą wartości.

Ubezpieczenie taksówki w Polsce i za granicą

Wydawać by się mogło, że wykupienie wspomnianych wyżej ubezpieczeń nie będzie stanowić żadnego problemu, jednak nic bardziej mylnego. Firmy ubezpieczeniowe stronią od taksówkarzy mając świadomość tego, jak dużym ryzykiem występowania wypadków i kolizji drogowych są obciążeni. Celowo proponują im tak wysokie ceny ubezpieczeń, że zakup polisy staje się zwyczajnie nieopłacalny. Skutkiem tego jest to, że taksówkarze decydują się na wykup obowiązkowego OC i nic poza tym. Inaczej sytuacja wygląda na zachodzie Europy, gdzie powstają specjalne firmy oferujące ubezpieczenia dla taksówkarzy takie jak Taxi Insurer, mające w swojej ofercie pakiet Cheap Taxi Insurance. Polisa tego typu odpowiada na potrzeby i wymagania osób na co dzień pracujących na drodze. Mając wykupione takie ubezpieczenie można liczyć na wsparcie finansowe nie tylko w przypadku wypadku, kolizji lub stłuczki, ale też w momencie, gdy auto zostanie nam skradzione. Szczegóły przykładowej oferty znajdziesz na stronie https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

Z roku na rok liczba taksówek w Polsce zwiększa się, a na rynku ubezpieczeń nic się nie zmienia, przez co kierowcy decydują się szukać skrojonych na miarę pakietów u konkurencji z zza granicy. Można tylko mieć nadzieję, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie i taksówkarze będą mogli znaleźć pomoc u rodzimych ubezpieczycieli.

Kierowcy taksówek ze względu na wykonywaną pracę są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze niż inni uczestnicy ruchu drogowego. Niestety w Polsce brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, które miałyby w swojej ofercie polisy dla taksówkarzy.

 

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone