Zamknij
REKLAMA

Sycylia czy Sardynia? Poznaj największe atrakcje włoskich wysp

13:03, 20.08.2018 | Materiał partnera

Włochy to jeden z podstawowych wakacyjnych kierunków Polaków. Bliskość, dobre połączenia lotnicze, bezpieczeństwo i duża liczba malowniczych miejsc skłaniają, żeby tu przyjechać w okresie urlopowym. Dziś jednak chcemy skupić się nie na atrakcjach Rzymu, lecz na urokliwych włoskich wyspach – Sycylii i Sardynii.

Sycylia – jakie atrakcje czekają na Ciebie na tej włoskiej wyspie?

Sycylia to jedna z bardziej docenianych przez turystów europejskich wysp. Zachwyca wyjątkową architekturą, groźnymi wulkanami oraz krajobrazami zapierającymi dech w piersiach. Wakacje na Sycylii w sierpniu wiążą się nieodłącznie z upałami i tysiącami turystów odwiedzającymi tej rejon w celach wypoczynkowych. Szczególnie warte zobaczenia na własne oczy są wulkan Etna oraz świątynia Valle dei Tempi. Specyficzna linia brzegowa zachęca do romantycznych spacerów oraz niekończących się rozmów.

Na wyspę można dostać się za pomocą różnych środków transportu – zarówno korzystając z tanich linii lotniczych, promu, ale też busa. Transport na Sycylię zapewnia także biuro podróży https://dreamtours.pl/wakacje/wlochy/sycylia.

Sardynia – malownicze jaskinie i piaszczyste plaże

Sardynia to wymarzone wręcz miejsce do błogiego lenistwa na plaży. Wspaniała pogoda, piaszczyste plaże Cala Goloritzé i Cala Luna – czy można chcieć czegoś więcej do letniego odpoczynku? Specyficzny klimat tej włoskiej wyspy budują liczne skałki wapienne, granitowe i bazaltowe. Wśród fantastycznych miejsc Sardynii godnych polecenia jest Zatoka Orosei, słynąca z przepięknych plaż idealnych do letniego relaksu. Ci, którym znudzi się plażing i smażing, mogą wybrać się na zwiedzanie jaskini Grotte di Nettuno obfitującej w nacieki skalne, tworzące malowniczy widok. Jeżeli nie przepadasz za tłocznymi miejscami, w pełnym sezonie unikaj Alghero.

Ponadto, na wyspie znajduje się najgłębszy wąwóz w całej Europie – Su Gorroppu, który dostarcza turystom wielu świetnych wrażeń i skłania do aktywności fizycznej – a to przeciskania się przez wąskie szczeliny, a to do podciągania się po linie, aby pokonać kolejny odcinek na trasie. Okolica pełna jest pachnących krzewów rozmarynu, które nadają wyspie charakterystycznej aury i wyjątkowego klimatu. Sardynia słynie także z fenomenalnych serów i win, których warto skosztować na miejscu, ale też zabrać nieco do domu.

Więcej na temat wyprawy do Sardynii można się dowiedzieć, wchodząc na stronę internetową https://dreamtours.pl/wakacje/wlochy/sardynia. Wycieczki do innych części świata można wykupić za pośrednictwem serwisu https://dreamtours.pl.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone