Zamknij
REKLAMA

Czy warto zainwestować w monitoring IP?

09:36, 29.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Współczesna telewizja przemysłowa bazuje na innowacyjnych technologiach coraz częściej sięgając do narzędzi internetowych. Doskonałym przykładem takiego zastosowania jest zaawansowany technologicznie monitoring IP.

Czym jest system CCTV IP?
CCTV IP to telewizja w systemie zamkniętym bazująca na protokole internetowym. W tego rodzaju systemach do łączenia elementów oraz przesyłania danych wykorzystuje się specjalną skrętkę internetową w miejsce kabla koncentrycznego zwanego potocznie antenowym. Podstawowym elementem owego układu jest kamera IP obsługująca tenże protokół. Układ w tym wariancie wyposażony jest ponadto w system operacyjny oraz mikroprocesor. Dzięki temu podłączenie systemu do sieci sprawi, że zostanie on rozpoznany niczym komputer.

Najbardziej uproszczony model zabezpieczenia składa się z komputera, switcha który dostępny jest w sklepie Montersi.pl - https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu , kamery oraz przewodów łączących te urządzenia. Mimo prostej konstrukcji taki układ stanowi zaledwie bazę dla systemu monitorującego, który jest bardziej rozbudowany, ponieważ składa się z co najmniej kilku kamer.

Korzyści wynikające z IP
Jednym z ważniejszych walorów tytułowego systemu jest możliwość podglądu online swego domu z dowolnego miejsca na świecie. Ten sam schemat dotyczy także urządzenia rejestrującego, które pozwoli zachować istotne dane. Tu warto wspomnieć o szerokim i uniwersalnym zastosowaniu monitoringu, bowiem może on służyć także do celów rekreacyjnych – m.in. stałego obserwowania unikalnych gatunków zwierząt oraz ciekawych turystycznie miejsc.

System monitoringu IP można połączyć z siecią LAN i w ten sposób ominiemy obowiązek tworzenia nowej sieci. Tego rodzaju podłączenie umożliwia ograniczenie kosztów związanych z wykorzystywaniem innych źródeł zasilania. W takim przypadku prąd zostaje pobierany przez kamery z sieci LAN, a my nie musimy martwić się o dodatkowe okablowanie. Tego rodzaju rozwiązanie nazywamy – PoE.

Inną ważną zaletą jest wysoka jakość przesyłanego obrazu. Zarówno nagrania online, jak i te z rejestratora, a nawet zdjęcia cechują się najwyższą jakością, która pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze detale. Pisząc o zaletach nie wolno zapominać o niezwykle prostym i błyskawicznym montażu, a także niskich kosztach systemów związanych z rosnącą konkurencją poszczególnych marek.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl oferujący switche PoE, routery, zasilacze PoE, extendery PoE i wiele więcej pod adresem: https://www.montersi.pl/sieci-lan

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone