Zamknij
REKLAMA

Pomoc drogowa potrzebna od zaraz

00:00, 30.10.2018 | Materiał Partnera

W wyniku awaryjnego hamowania Twój samochód wylądował w rowie? Może jednak po prostu Twoje auto odmówiło Ci posłuszeństwa, a jednocześnie nie za bardzo wiesz co masz teraz z nim zrobić, żeby znowu ruszyło miejsca. Jest wiele takich sytuacji, w czasie których najzwyczajniej w świecie nie obejdziesz się bez pomocy drogowej.

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?
 

Zastanawiasz się jeszcze nad tym, w jakich okolicznościach rzeczywiście możesz spokojnie wezwać pomoc drogową? Uwierz, że do nich zalicza się każde zdarzenie, które powoduje, że masz problem z dalszą jazdą swoim samochodem. Oczywiście w pierwszej kolejności możesz uważać, że Twoja sytuacja jest zbyt błaha, by specjalnie wyzwać do siebie firmę. Do takich problemów zalicza się między innymi zatrzaśnięcie kluczyków, a nawet brak paliwa. Uwierz, że fachowcy udzielający pomoc drogową są nastawieni czasem na najbardziej absurdalne powody tego, że auto nie jest w stanie ruszyć dalej. W takim razie można spodziewać się również przyjazdu firmy w takiej sytuacji, kiedy kierowca przez swoje niedopatrzenie do baku nalał niewłaściwe paliwo. Należy pamiętać, że taka błahostka, tak naprawdę może mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego trzeba jak najszybciej wezwać fachowców, którzy zajmą się wypompowaniem niewłaściwego paliwa, a następnie wlaniem tego odpowiedniego.

Taką firmą, na której zawsze możemy polegać, jest między innymi - http://www.pomocdrogowapoznan.pl/autopomoc. Od razu jednak warto zaznaczyć, że jest to firma działająca przede wszystkim na terenie Poznania, a także okolic. Dlatego nie łudź się, że przyjadą do zupełnie innego miasta, leżącego na drugim końcu Polski. Ponieważ bardzo szybko będziesz mógł się przekonać, że na taką pomoc drogową przyszłoby Ci czekać naprawdę długo. Natomiast wzywając ją w wyznaczonym rewirze, możesz spokojnie spodziewać się tego, że firma podjedzie do Ciebie w ciągu około 20 minut. Jest to naprawdę świetny czas, patrząc na to, że niestety nie wszystkie firmy udzielające pomoc drogową, tak naprawdę są dyspozycyjne.

Transport samochodu osobowego na autolawecie

Drobne naprawy na miejscu zdarzenia

Skoro już wiemy, że mamy prawo do wzywania pomocy drogowej nawet przy pozornie błahych sytuacjach, warto jeszcze dodatkowo mieć na uwadze to, czego możemy spodziewać się w ramach udzielenia naprawy. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele.
Lepiej jednak unikać firm, które nie są w stanie zaproponować nam nic więcej, niż tylko zwykłe holowanie. Czy wyobrażasz sobie, że z powodu przebitej opony, Twój samochód jest holowany do warsztatu? Oczywiście najlepiej byłoby samodzielnie wymienić sobie oponę. Ale jak wiadomo, nie każdy ma do tego wprawę, a czasami zdarza się, że w naszym bagażniku takiej zapasowej opony po prostu nie mamy.

Dlatego powinniśmy za wszelką cenę poszukiwać wyłącznie firm, które zajmują się również drobnymi naprawami na drodze. W ten sposób unikamy na pewno wpędzania się w koszta, jak i również tego, że nasza podróż jest całkowicie niepotrzebnie przerwana.
Taką firmą, na którą możemy liczyć właśnie w takich okolicznościach, jest między innymi - https://drogowipomocnicy.pl/firma/. W tej sytuacji możemy spodziewać się, że specjalista dowiezie nam paliwa, jeżeli zbraknie, albo też bez problemu wymieni nam koło. Martwisz się, że z niewiadomej przyczyny nie możesz odpalić samochodu? Nie martw się na zapas. Prawdopodobnie doszło do rozładowania akumulatora. Ale i również z takim problemem ekipa poradzi sobie w sposób doskonały. A Ty przynajmniej będziesz miał pewność tego, że wezwałeś fachowców znających się na rzeczy. Twoje plany związane z podróżą lub wyjazdem do konkretnego celu, nie zostaną przerwane.

Chcąc się dowiedzieć ile kosztują konkretne usługi, również możesz to sprawdzić w bardzo szybki sposób. Mianowicie, na wspomnianej stronie internetowej znajduje się również sugerowany cennik. Dzięki temu będziesz miał dokładne rozeznanie z jakimi kwotami powinieneś się liczyć. Szybko też przekonasz się o tym, że nie są to tak naprawdę zbyt duże pieniądze. Przynajmniej w porównaniu do całkowicie bezsensownego holowania. Tym bardziej, jeżeli możliwa była naprawa na miejscu awarii samochodu.

Transport samochodu osobowego

Transport krajowy i międzynarodowy

Jeżeli zapoznajesz się z ofertami różnych firm, może okazać się, że bardzo często przyjdzie Ci także zauważyć, że oprócz świadczenia standardowej pomocy drogowej, w swojej ofercie posiadają także usługi transportowe. W takim razie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba przetransportowania swojego samochodu, lub nawet sprowadzenia auta z innego kraju, to już wiesz mniej więcej w jakich firmach możesz szukać realizacji takich zleceń. Poszukując konkretnej firmy, która działa na terenie Białegostoku oraz okolic, od razu możesz zajrzeć na stronę firmy - http://www.pomocdrogowa.bialystok.pl/kontakt

W tym przypadku można mówić o szeroko rozumianych usługach transportowych. Przede wszystkim nie ma najmniejszego problemu z transportem samochodów osobowych oraz dostawczych. Warto mieć także na uwadze, że firma zajmuje się także przewożeniem innych specjalistycznych maszyn i pojazdów. Do nich zaliczają się między innymi maszyny rolnicze, a także budowlane.
Najczęściej jednak usługi transportowe są świadczone w celu sprowadzenia zakupionego samochodu na Zachodzie Europy. W takim razie możesz między innymi zakupić samochód w Niemczech, Holandii lub Belgii, a firma z Białegostoku zajmie się jego sprowadzaniem. Dodatkowo można liczyć również na profesjonalne odbieranie samochodów z portów, które przypłynęły ze Stanów Zjednoczonych.

Jednak okazuje się, że transport to nie wszystko. Ponieważ w przypadku tej firmy możemy z powodzeniem liczyć także na to, że specjaliści zajmą się również załatwianiem wszelkiego rodzaju formalności związanych z odprawą celną oraz podatkami.

Teraz już na pewno masz przekonanie o tym, że firmy udzielające pomoc drogową są bardzo przydatne. I nie tylko w sytuacji kiedy dochodzi do poważnej awarii samochodu, ale również w momencie, kiedy jednak chcemy zmienić auto na nowe lub zamierzamy przewieźć swój specjalistyczny sprzęt w zupełnie inne miejsce. Każdy kierowca na pewno w ofercie takich firm znajdzie dla siebie usługi, z których mógłby z powodzeniem skorzystać.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone