Zamknij
REKLAMA

Czym powinna charakteryzować się profesjonalna kancelaria radcy prawnego?

12:00, 08.11.2018 | Materiał partnera

Na polskim rynku działa wiele kancelarii prawnych. Prowadzą je przedstawiciele różnych zawodów prawniczych, specjalizujący się w rozmaitych zagadnieniach. Poszukując porady z danego zakresu każdy z pewnością znajdzie profesjonalistę, który spełni jego oczekiwania. Nierzadko będzie to radca prawny. Jak jednak powinna wyglądać jego kancelaria, aby wzbudzała zaufanie klientów oraz by czuli się oni w niej komfortowo?

Wystrój kancelarii ma duże znaczenie

Każda kancelaria jest inna, gdyż jest prowadzona przez inną osobę. Wystrój wnętrza świadczy o guście oraz o charakterze danego prawnika. Wiele osób wyobrażając sobie wnętrze kancelarii widzi w niej eleganckie skórzane fotele, a do tego stoły i szafki utrzymane w klasycznym stylu. Owszem, wielu prawników jest tradycjonalistami i cenią sobie tego rodzaju rozwiązania. Jednakże wśród młodszych radców prawnych i adwokatów można spotkać bardziej nowoczesne wnętrza. Preferują oni minimalistyczny styl, którego ważnym elementem jest szkło. Elementy wyposażenia są ważne, ale oprócz nich istotne są także poszczególne pomieszczenia. Otóż kancelaria powinna posiadać pokój przeznaczony do spotkań z klientami. Pomieszczenie to powinno zapewniać wysoki poziom intymności, tak aby każdy klient czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przydatna może okazać się również sala konferencyjna, szczególnie jeśli to obsługa prawna firm stanowi główną część działalności kancelarii. O profesjonalizmie świadczy także sekretariat, którego pracownik prowadzi chociażby kalendarz spotkań. Przydatny jest aneks kuchenny, gdzie można przygotować ciepłe napoje dla klientów. Nie należy również zapominać o łazience – powinna ona zrobić pozytywne wrażenie na kliencie, który chciałby z niej skorzystać.

Kancelaria to przede wszystkim ludzie

Wszystkie wskazane powyżej elementy są ważne, ale nie najważniejsze. Otóż w przypadku każdej firmy najistotniejsi są ludzie, którzy ją tworzą. Nie inaczej jest z kancelariami. Powinny być one prowadzone przez osoby kompetentne w swojej dziedzinie, cechujące się wysoką kulturą osobistą. Warto także dbać o swoich współpracowników. Dla przykładu, Kancelaria Radcy Prawnego R. Ptak i Wspólnicy sp. k. informuje o współpracownikach i obszarze ich praktyki zawodowej na swojej stronie internetowej. To właśnie z ludźmi klienci mają kontakt i to oni mają bezpośredni wpływ na renomę kancelarii oraz jakość świadczonych w niej usług. A osoby zadowolone ze współpracy z całą pewnością polecą danego prawnika swoim znajomym poszukującym tego rodzaju usług.

Kancelaria prawna to nie tylko gustownie umeblowane wnętrze i eleganckie dodatki we wnętrzu. To przede wszystkim ludzie – kompetentni, profesjonalni, wzbudzający zaufanie swoich klientów. I to właśnie oni odpowiadają za ich satysfakcję. Warto o tym pamiętać nie tylko urządzając kancelarię, ale również udając się do niej po poradę.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone