Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami twarzy?

15:44, 28.03.2019 | artykuł sponsorowany

Zmarszczki są efektem upływającego czasu, który odciska swój znak na skórze. Nie każdy jednak jest z nich zadowolony. Na szczęście, są sposoby na to, aby walczyć ze zmarszczkami twarzy szybko i skutecznie. Co wybrać?

Do powstania zmarszczek najczęściej dochodzi w sytuacji, gdy skóra zaczyna się starzeć – brakuje w niej odpowiednich związków odpowiedzialnych za sprężystość i nawilżenie, na przykład kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego. Zmarszczki mogą być również wynikiem bogatej mimiki twarzy – mówimy wtedy o tak zwanych zmarszczkach mimicznych.

Chcesz pozbyć się swoich zmarszczek skutecznie? Sprawdź porady w naszym serwisie http://myfoodtruck.pl/ już teraz!

Zmarszczki twarzy – lepiej zapobiegać niż leczyć

W przypadku zmarszczek dobrze sprawdza się zasada, że lepiej zapobiegać ich pojawianiu się niż potem z nimi walczyć. Wtedy możemy cieszyć się gładką, młodzieńczą skórą na jeszcze dłuższy czas.

Oczywiście, czas pojawienia się zmarszczek jest w dużej mierze kwestią indywidualną, niemniej jednak dzięki kilku prostym zasadom możemy zadbać o swój stan skóry oraz całego organizmu jeszcze efektywniej!

Zapobiegaj zmarszczkom:

  • stosuj odpowiednio dobrane kosmetyki
  • dobrze nawadniaj swój organizm
  • wybierz zbilansowaną dietę
  • nie opalaj się na słońcu i w solarium
  • nie stosuj używek – papierosy, alkohol i inne

Co wtedy, gdy zmarszczki są już widoczne?

Jeżeli zmarszczki na twarzy są już zauważalne i chcemy jak najszybciej je wymazać, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Co jakiś czas pojawiają się newsy o specjalnych kosmetykach na zmarszczki, ale do wyboru mamy także inne metody likwidacji tego kosmetycznego problemu.

Dobrze dopasowane kosmetyki są jednak podstawą – bogate w składniki nawilżające i odżywiające, a także związki przeciwzmarszczkowe i wygładzające skórę sprawią, że będzie wyglądać doskonale z dnia na dzień.

Jednak nawet najdroższe kosmetyki nie są w stanie pozbyć się głębszych zmarszczek – tutaj najlepiej skorzystać z dorobku medycyny estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej są jednocześnie wysoce skuteczne, a przy tym bezpieczne, dlatego cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem.

Medycyna estetyczna na zmarszczki:

  • kwas hialuronowy – zastrzyki z kwasu hialuronowego wypełniają zmarszczki od wewnątrz, a także poprawiają poziom nawilżenia i jędrność skóry
  • botoks – toksyna botulinowa – zastrzyki z botoksu są stosowane głównie na zmarszczki mimiczne, powodują zrelaksowanie mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczek
  • zabiegi laserowe – odmładzają skórę i powodują, że szybciej się regeneruje
  • peelingi – złuszczanie skóry kwasami pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek

Warto udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej, w którym można otrzymać dokładne informacje o tym, jak walczyć ze zmarszczkami skutecznie. Lekarz dobierze taką metodę, która pozwoli na uzyskanie optymalnych rezultatów – bez ryzyka skutków ubocznych.

Gdy zmarszczki spędzają Ci sen z powiek, skorzystaj ze sprawdzonych metod – dzięki nim możesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem na lata!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone