Zamknij
REKLAMA

Wysyłki paczek za granicę - o czym warto pamiętać?

10:09, 09.04.2019 | materiały partnera

Wysyłając paczki za granicę, wiele osób zastanawia się czy przypadkiem nie zapomina o pewnych formalnościach. Pierwsze, co przychodzi do głowy to opłaty celne. Inne manipulacyjne czy przygotowanie dokumentacji. Niezależnie od tego, czy wysyłamy pakunek prywatnie czy firmowo - mamy kilka dobrych wiadomości.

O jakich formalnościach należy pamiętać przy wysyłkach paczek za granicę?

Po pierwsze, trzeba spojrzeć na mapę i ona tak naprawdę powie nam, jakie stoją przed nami wymagania. Jeżeli paczki są wysyłane przez osobę prywatną do krewnego czy znajomego - nie powinno być żadnych problemów, nawet przy dalekich krajach. Jeżeli są to firmowe przesyłki z towarem, który został zakupiony.. czy wtedy powstaje obowiązek celny? I tak i nie. Jak to możliwe? Jeżeli krajem destynacji jest ten należący do wspólnoty europejskiej - nie trzeba opłacać żadnego cła, ani martwić się formalnościami. Chyba, że przesyłane są materiały niebezpieczne, zwierzęta i inne, wymagające specjalnego traktowania - wtedy powstaną obowiązki względem właściwego opakowania, oznaczenia i podpisania na dokumentach.

Jak najkorzystniej wybrać firmę kurierską?

Skoro już wiemy o formalnościach to powstaje pytanie - jak i czym wysyłać paczki.. na przykład do Niemiec? Choć na rynku jest wielu kurierów, najlepiej dobrać takiego, który ściśle się specjalizuje w wysyłkach na ten kraj. Dlaczego? Pozwala to zaoszczędzić i czas i pieniądze. Jeżeli firma realizuje tylko wysyłki do jednego określonego miejsca jak np. europaczka.pl mamy pewność, że codziennie wysyłane są busy z paczkami. To oszczędza nasz czas. Dojazd w jedno miejsce z wieloma zamówieniami pozwala także obniżyć koszty, ponieważ przewoźnik może je w prosty sposób optymalizować, jako że ma jedną trasę do pokonania, a nie całą Europę!

Warto też pamiętać, że w przypadku korzystania z usług kurierskich, trzeba pamiętać o zasadach właściwego pakowania rzeczy do paczki. Każde delikatne, takie które może zostać uszkodzone, powinno być szczelnie zabezpieczone - folią lub granulatem. Ostre krawędzie też należy właściwie opakować, aby nie uszkodziły samej paczki i innych przesyłek, które będą się znajdować w transporcie. Można też korzystać z naklejek - "uwaga szkło" lub "delikatny pakunek". To znak dla kuriera, aby umieścił paczkę we właściwym miejscu na samochodzie, aby nie dopuścić do jakiegokolwiek uszkodzenia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone