Zamknij
REKLAMA

Jak często należy serwisować klimatyzację samochodową?

12:49, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany

Klimatyzacja samochodowa jest tym układem, który narażony jest na szereg usterek. Właśnie dlatego jej regularny serwis ma tak duże znaczenie. Jak często powinniśmy serwisować klimatyzację w swoim aucie?

Właściwa temperatura we wnętrzu samochodu, którą zapewnia nam klimatyzacja samochodowa, ma wpływ nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo jazdy. Aby klimatyzacja spełniała wszystkie swoje zadania, powinna być systematycznie kontrolowana i w razie potrzeby serwisowana.

Jeśli także zależy Ci na wygodzie, pamiętaj o tym, aby klimatyzację w aucie sprawdzać regularnie. Jak często należy to robić? Na co konkretnie zwrócić uwagę? Gdzie się udać, aby klimatyzacja była w dobrych rękach? Sprawdź odpowiedzi na te pytania wraz z naszym serwisem http://25fps.pl/!

Regularna kontrola klimatyzacji to podstawa

Klimatyzacja samochodowa jest układem, który narażony jest na szereg usterek. W związku z tym warto kontrolować ją często, aby w porę zauważyć niepokojące objawy i dokonać napraw.

Układ możemy sprawdzać samodzielnie, ale także możemy skorzystać z pomocy fachowców w tej dziedzinie, gdy nie mamy czasu lub po prostu nie znamy się na rzeczy.

Systematyczne kontrolowanie i serwisowanie klimatyzacji to:

  • optymalna temperatura podczas jazdy
  • oddychanie czystym i bezpiecznym powietrzem
  • brak nieprzyjemnych zapachów we wnętrzu pojazdu
  • wydłużenie czasu eksploatacji klimatyzacji
  • cicha praca układu

O czym dokładnie powinniśmy pamiętać, aby klimatyzacja działała niezawodnie? Sprawdź nasze informacje już teraz!

Czyszczenie klimatyzacji

Klimatyzacja powinna być poddawana regularnemu czyszczeniu. Osadzające się w niej pyłki, drobnoustroje i inne zanieczyszczenia wpływają negatywnie na sprawność układu, a także mogą zagrażać użytkownikom.

Szczególnie niebezpieczna jest pleśń, która może rozwijać się w układzie. Gdy czujemy jej zapach, powinniśmy od razu udać się do warsztatu, aby wykonać dezynfekcję układu. Warto jednak działać prewencyjnie i stosować specjalne preparaty dezynfekcyjne samodzielnie.

Zaleca się, aby raz do roku czyścić i dezynfekować klimatyzację – najlepiej na wiosnę. Gdy zachodzi taka potrzeba, możemy robić to częściej.

Wymiana filtra w klimatyzacji

Także powinniśmy pamiętać o wymianie filtra. Filtry odpowiedzialne są za zatrzymywanie zanieczyszczeń i poprawiają jakość powietrza wewnątrz pojazdu. Z czasem jednak zapychają się i przestają spełniać swoją funkcję.

Zaleca się, aby wymiana filtra odbywała się co 2 lata albo po przejechaniu około 30 tysięcy kilometrów. Osoby, które często jeżdżą po drogach gruntowych, szutrowych, mogą być także zmuszone do szybszej wymiany filtra na nowy.

Zasady prawidłowego korzystania z klimatyzacji samochodowej:

  • korzystaj z klimatyzacji nie tylko latem – włączaj ją również podczas innych pór roku
  • układ klimatyzacji pozwala na oczyszczenie i osuszenie powietrza zimą, zmniejszając efekt zaparowania szyb
  • jeśli z klimatyzacji czujemy nieprzyjemny zapach, należy jak najszybciej ją zdezynfekować – może być groźna dla naszego zdrowia
  • klimatyzacji nie należy ustawiać na maksimum – temperatura powinna być niższa o około 5-7 stopni od temperatury na zewnątrz pojazdu
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone