Zamknij

Gdzie pracodawcy najczęściej zamieszczają oferty pracy?

09:56, 01.08.2019 | materiały partnera

Pracodawcy korzystają z rożnych kanałów przekazu do informowaniu o wolnych stanowiskach. Działają oni w jednych środowiskach bardziej, a w innych mniej. Warto wiedzieć, gdzie najczęściej zamieszczają oferty, gdyż w ten sposób można szukać pracy szybciej i skuteczniej.

Internet

Pracodawcy najczęściej zamieszczają ogłoszenia w Internecie. To najszybszy i najbardziej komfortowy kanał przekazu. Funkcjonować w nim mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i poszukujący pracy, a kontakt między nimi jest błyskawiczny. Pracodawcy zamieszczają ogłoszenia na specjalistycznych portalach z ofertami pracy, bezpośrednio na własnych witrynach oraz w mediach społecznościowych. Treści zamieszczane w sieci są wyczerpujące, zawierają dane kontaktowe do wybranej firmy oraz dają możliwość natychmiastowej aplikacji.

Uczelnie wyższe

Absolwenci uczelni wyższych są celem rekruterów najlepszych i największych firm w Polsce. Bardzo wiele ofert pracy trafia bezpośrednio do specjalnych komórek organizacyjnych uniwersytetów, szkól i akademii. Dostęp do nich mają wszyscy studenci, oczywiście po odwiedzeniu stosownego działu – Kariery i Zatrudnienia. Duża liczba ofert to programy stażowe oraz praktyki dostosowane do studentów.

Urzędy pracy

Urzędy pracy to placówki państwowe, z których szczególnie chętnie korzystają pracodawcy w niewielkich miejscowościach. Przeważnie do urzędników docierają oferty na stanowiska niskiego szczebla czy do prac fizycznych. Urzędy pracy nie stanowią jedynie bazy ogłoszeniowej. W czynny sposób można w nich podnosić kompetencje oraz zwiększać swoje kwalifikacje.

Sieć kontaktów

Najlepsze oferty pracy rozchodzą się przeważnie w wąskich kręgach znajomych lub rodzinnych. Dotyczy to zwłaszcza ofert pracy w hermetycznych środowiskach, np. architektów. Nie każdy może otrzymać tego typu ofertę pracy, dlatego warto pamiętać o dbaniu o sieć kontaktów i znajomości branżowych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone