Zamknij

6 zalet wypoczynku pod namiotem – przekonaj się, że warto!

20:58, 12.09.2019 | Materiał partnera
Skomentuj

Biwak to frajda, która uatrakcyjnia spędzanie wolnego czasu. Można wyjść ze schematycznego życia opartego na komfortowych przestrzeniach i łatwych rozwiązaniach kulinarnych. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji, aby spróbować kempingowych rozrywek zapoznaj się z naszym artykułem. Po jego przeczytaniu nie będziesz mieć wątpliwości, że wypad pod namiot to jedna z najlepszych przygód, jaka może Was spotkać!

1) Bliskość natury

To możliwość kontaktu z naturą sprawia, że wypoczynek pod namiotem biwakowym jest tak wyjątkowy i nocleg w żadnym hotelu nie może się z nim równać. Cały dzień towarzyszą nam odgłosy przyrody: śpiew ptaków, szum liści drzew, dźwięk spadających kropel deszczu. Również roztaczające się wokół widoki są niezastąpione. Wystarczy tylko wyjrzeć zza przedsionka namiotu, by móc podziwiać piękny leśny, górski czy nadrzeczny krajobraz. W nocy wystarczy wychylić głowę, by zobaczyć najlepszy sufit świata – rozgwieżdżone niebo. Jeśli na co dzień mieszkasz w mieście, czas spędzony pod namiotem będzie dla Ciebie satysfakcjonującą odmianą. Twoje zapatrzone w smartfon dziecko nareszcie będzie miało możliwość bliższego poznania świata przyrody i zachwycenia się nim. Natomiast cała rodzina nacieszy się świeżym powietrzem i wspólnie spędzonym czasem z dala od miejskiego zgiełku.

2) Nauka funkcjonowania w trudnych warunkach

Człowiek szybko przyzwyczaja się do wygód i kiedy ich zabraknie, zastanawia się, jak żył bez nich. To dlatego na co dzień przerwa w dostawie prądu wywołuje paraliż, a awaria wody w kranie to powód do paniki. Pobyt pod namiotem to najlepsza szkoła życia, bo trzeba być przygotowanym na trudniejsze warunki. Okazuje się, że da się funkcjonować bez prądu, bieżącej wody i przebywać na świeżym powietrzu nawet przy niepogodzie. Wszystko jest kwestią dobrego przygotowania. Choć oczywiście nie oznacza to, że należy rozpalać ogień krzesiwem i polować na zwierzynę. Przy dzisiejszych udogodnieniach, takich jak kuchenka turystyczna, bukłak filtrujący wodę czy nieprzemakalny tropik namiotu, można osiągnąć komfort zawsze i wszędzie.

3) Spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi

Namiot jest jak małe mieszkanko, w którym przez czas biwakowania grupa ludzi spędza razem czas. Biwak to idealna sytuacja, by poznać siebie nawzajem w nietypowych sytuacjach. Trzeba uczyć się współpracy i wspierania się. Poza tym każdą przygodę przeżywa się razem. To dlatego po wyprawie pod namiotem więzy zacieśniają się, a jej uczestników na długi czas połączą wspomnienia z nią związane. Obecnie mieszkanie w namiocie z całą rodziną nie stanowi problemu – istnieją przestronne namioty z kilkoma przedsionkami, które mieszczą nawet do siedmiu osób!

4) Lekcja, że to nie rzeczy materialne są w życiu najważniejsze

Pod namiotem nie mamy luksusów, a jednak po przebytym dniu czujemy się szczęśliwi. Przekonujemy się, że nie mając wiele, można przeżywać cudowne chwile i cieszyć się małymi rzeczami: promieniami słońca, zapachem świeżego powietrza, widokiem biedronki i chwilami spędzonymi z współtowarzyszami wyprawy.

5) Niski koszt wypoczynku

Nie trzeba płacić za nocleg, prąd, światło. Nie ma opłat za bieżącą wodę czy klimatyzację. Po prostu rozstawiamy namiot – i to wszystko! Również w porównaniu do wypoczynku w przyczepie kempingowej wypad pod namiot wychodzi korzystniej, bo namiot kosztuje dużo mniej niż przyczepa i nie trzeba wydawać pieniędzy na paliwo. Poza tym nie zapominajmy, że wypoczynek pod namiotem to najbardziej ekologiczna forma wypoczynku! Nie zużywamy żadnej energii, która mogłaby zanieczyścić środowisko, nie emitujemy spalin, uczymy się oszczędzać wodę.

6) Łatwy transport namiotu

Namiot po rozłożeniu może mieć wielkość przyczepy, a jednak po złożeniu z łatwością mieści się do plecaka czy bagażnika i nie waży wiele. Dzięki temu możemy przetransportować go wszędzie. Mamy także dużo więcej możliwości wyboru miejsca, gdzie rozbijemy namiot. Wynika to z tego, że w przypadku przyczepy kempingowej nie wjedziemy nią wszędzie, a z namiotem możemy rozłożyć się zarówno w lesie, jak i w górach. Teraz nie pozostaje więc nic innego, jak zaopatrzyć się w porządny namiot i wyruszać na biwak!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone