Zamknij
REKLAMA

Wybór odpowiedniego kominka krok po kroku

00:00, 25.01.2020 | materiały partnera

Wybierając swój pierwszy kominek domowy często napotykamy ścianę, w postaci przytłaczającej ilości możliwych rozwiązań. Rodzajów kominków jest bowiem mnóstwo, a opcji wkładów jeszcze więcej. Dlatego nieraz okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy co kupić, a jesteśmy zdecydowani na takie urządzenie w swoim domu. W tym artykule, krok po kroku dowiesz się jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zastanów się czego oczekujesz od swojego kominka domowego

Jest to najważniejszy, pierwszy i podstawowy krok, dzięki któremu będziesz w stanie podjąć decyzję o kupnie odpowiedniej wersji kominka domowego dla siebie. Przede wszystkim zastanów się, czy kominek ma Ci służyć swoją funkcją grzewczą, czy może bardziej liczy się dla Ciebie funkcja estetyczna. W zależności od tego, ilość dostępnych opcji znacznie się zmniejsza, a Ty będziesz w stanie podjąć odpowiednią decyzję. Jeżeli liczy się dla Ciebie klasyczna funkcja wizualna i odpowiedni klimat w domu - może sprawdzić się tutaj kominek otwarty. Jeżeli stawiasz na aranżację bardziej nowoczesną - postaw na kozę lub kominek z wkładem stalowym. Ten drugi świetnie sprawdza się również jako rozwiązanie grzewcze, przez co jest najbardziej uniwersalnym wyborem.

Zastanów się jakie funkcje są Ci potrzebne

Może się okazać bowiem, że płaszcz wodny będzie dla Ciebie niezbędny. Za pomocą dodatkowych wymienników wodnych można go skutecznie podłączyć do centralnej instalacji grzewczej. Dzięki temu będziesz w stanie ogrzewać wodę w swoim domu. Zdecydować się możesz na system DGP, który będzie rozprowadzał ciepło po całym domu lub kilku pomieszczeniach. Z całą pewnością warto również spojrzeć na te kominki we Wrocławiu.

Wybierz odpowiedni rodzaj wkładu kominkowego

Do wyboru masz dwa podstawowe - żeliwny i stalowy. Obydwa mają swoje wady i zalety. Żeliwny jest mniej estetyczny, jednak znacznie lepiej oddaje ciepło do pomieszczenia i jest tańszy. Stalowy świetnie pasuje do wielu aranżacji - jest jednak droższy. Od Ciebie zależy wybór odpowiedniego rozwiązania.

Oblicz szacunkową moc grzewczą

Moc grzewcza to najważniejszy parametr każdego wkładu kominkowego. Jego odpowiedni wybór gwarantuje maksymalne zadowolenie z kupna kominka. Nie będzie powodował przegrzewania lub niedogrzania kominka. Dokładne obliczenia lepiej zostawić fachowcom. Przyjmuje się jednak, że w kwestiach szacunkowych 1kW mocy jest w stanie skutecznie ogrzać 25m3 objętości pomieszczenia o wysokości 2,5 metra.

Przede wszystkim doradzaj się u fachowców

Nikt Ci lepiej nie doradzi niż sprawdzony specjalista, doświadczony w branży kominkowej. Dzisiejsze usługi są jak najbardziej kompleksowe, dzięki czemu możesz za darmo otrzymać doradztwo w sprawie wyboru odpowiedniego rozwiązania. Właśni dzięki temu będziesz miał pewność, że kupujesz najlepsze dla siebie rozwiązanie, a Ty będziesz mógł cieszyć się skutecznością i wydajnością kominka domowego na maksymalnie długo. Odwołując się do tych rad będziesz miał pewność, że wybierasz słusznie i bezpiecznie. Pamiętaj o tym!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone