Zamknij

Mieszkanie od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

13:36, 02.04.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:37, 02.04.2020

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym nie masz okazji, by przejść się po różnych mieszkaniach i porównać oferty. Fakt istnienia mieszkań jest zdecydowaną przewagą rynku wtórnego - kupując nowe mieszkanie od dewelopera musisz zdać się na plany i wizualizacje, gdyż najpewniej kupujesz mieszkanie na etapie wznoszenia betonowego szkieletu budynku,  “dziury w ziemi” lub jeszcze wcześniej - gdy tylko deweloper ogłosi nową inwestycją uzyskawszy pozwolenie na budową na zakupionej działce.

Taka sytuacja nie sprzyja konsumentom. Nie są oni przyzwyczajeni do oceny ofert handlowych, umów kupna-sprzedaży lokalu czy planów architektonicznych. O ile każdy z nas potrafi ocenić mieszkanie, które odwiedza, o tyle mało kto umie sobie ot tak wyobrazić blok i mieszkanie jedynie na podstawie opisu czy planu. A pamiętajmy, że na wizualizacjach deweloper chce się przedstawić z jak najlepszej strony, będzie więc podkreślał zalety, a ukrywał wady swojego projektu.

Dlatego kupowanie mieszkań od dewelopera może okazać się niemałym wyzwaniem. Jednak nie martw się! Przygotowaliśmy dla ciebie kilka rad, które pomogą ci podjąć dobrą decyzję podczas kupowania mieszkania. Zwróć uwagę na tych kilka czynników, a bez problemu wybierzesz najlepsza ofertę, odrzucając buble. Na naszej stronie znajdziesz najlepsze oferty mieszkań w Warszawie - przejdą każdy test, zapewniamy!

1. Rozkład pomieszczeń

Każdy z nas wie, że należy patrzeć na metraż mieszkania, gdyż to on określa, jak duży jest lokal. Jednak nie każdy wie, że czterdzieści metrów czterdziestu metrom nie równe. Mieszkanie, w którym przez drzwi wchodzi się do niewielkiego korytarza otwartego na salon z aneksem kuchennym, które dodatkowo ma, powiedzmy, ośmiotrową łazienkę i dwa pokoje po dwanaście metrów będzie się wydawało dużo większe niż mieszkanie z sześciometrowym przedpokojem i sześciomterowym balkonem, które liczą się do metrażu, jednak de facto nie są przestrzenią życiową. Dlatego porównując metraże weź pod uwagę układ i rodzaj pomieszczeń, które znajdą się w takim mieszkaniu.

2. Lokalizacja i odległości

Szukanie mieszkania w dobrej cenie to sztuka znajdowania balansu między lokalizacją, jakością, a ceną. Nie można mieć wszystkich, jednak nie warto rezygnować z lokalizacji. Wiadomo, że najtańsze mieszkania można dostać na przedmieściach albo w miejscowościach podmiejskich. Nie należy jednak ufać deweloperom, kiedy mówią że z ich nowego osiedla można dojechać do centrum w 10 minut. Owszem, może i można, ale w sobotę o 12, a nie w poniedziałek na ósmą. Najlepiej samemu sprawdzić, ile faktycznie zajmie ci dojazd z danego miejsca do pracy czy szkoły w godzinach, w których będziesz tam dojeżdżał.

3. Okolica i infrastruktur

Kupując mieszkanie rozejrzyj się, choćby za pomocą dostępnych w Internecie zdjęć satelitarnych, po okolicy. Zobacz, gdzie są najbliższe sklepy spożywcze i supermarkety. Czy w pobliżu znajduje się przychodnia, szkoła, ośrodek sportu lub klub fitness? Mieszkania w szczerym polu są tańsze, ale mieszkanie w nich to koszmar. Warto zapłacić więcej za mieszkanie w okolicy, w której jest już pełna infrastruktura, i gdzie można wyjść ze znajomymi na kolację, choćby do pizzeri.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%