Zamknij
REKLAMA

Problemy ze spłatą zadłużenia? 5 sposobów na poprawę swojej sytuacji

15:02, 03.04.2020 | materiały partnera

Kiedy masz wiele długów, mogą pojawić się problemy z ich spłatą. W takiej sytuacji najgorsza może być bierność. Dlatego weź się w garść i zacznij działać. Nie wiesz, co warto zrobić? Zatem poznaj 5 sposobów, które pomogą Ci w regularnym spłacaniu zobowiązań.

Zacznij działać zawczasu

Bardzo ważne jest to, aby reagować już w przypadku problemów ze spłatą pierwszego długu. Nie warto zaciągać kolejnego zobowiązania, jeśli spłata pierwszego już jest utrudniona. W przeciwnym razie możesz narazić się na spiralę zadłużeń, z której naprawdę trudno jest wyjść. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka od rodziny czy sprzedaż jakiegoś cennego sprzętu bądź przedmiotu, aby zacząć regulować na czas długi i przy okazji mieć pieniądze na bieżące wydatki. Z czasem, gdy sytuacja się poprawi możesz zdecydować się na kolejną pożyczkę. Koniecznie sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy lub przejrzyj oferty udostępniane przez Loanscouter.

Znajdź dodatkową pracę

Jeśli zarabiasz zbyt mało lub nie masz dochodu, to zastanów się, w jaki sposób możesz sobie dorobić. Być może zacznij handlować produktami handmade lub nawet pracuj zdalnie. Każde dodatkowe pieniądze mogą pomóc Ci w wyprostowaniu sytuacji finansowej. Nie załamuj rąk, pamiętaj, że zawsze jest jakiś wybór, czasem trzeba go tylko dłużej poszukać.

Zorganizuj się

Okazuje się, że jednym z częstych problemów z regularną spłatą długów, jest zapominalstwo. Wiele osób, które zaciąga pożyczki w różnych miejscach po prostu zapomina, kiedy mija termin zapłaty raty. Dlatego najlepiej stwórz plik w komputerze lub też zabierzesz kartkę, na której posegregujesz wszystkie zobowiązania. Zapisz tam, ile wynosi rata, do kiedy trzeba ją zapłacić oraz ile i na jak długo pożyczyłeś pieniądze.

Skontaktuj się z wierzycielem

Kolejnym częstym błędem jest nieodbieranie telefonu od wierzyciela. Takie odcięcie się może doprowadzić do tego, że pożyczkodawca zgłosi sprawę do sądu i rozpocznie się postępowanie komornicze. Na pewno nie chcesz tak radykalnych rozwiązań. Zatem spróbuj się dogadać z pożyczkodawcą. Wyjaśnij, że masz trudną sytuację finansową i starasz się usilnie ją naprawić. Istnieje spora szansa na to, że Twój dług zostanie rozłożony na dłuższy okres, a raty się zmniejszą. W ten sposób spłata stanie się znacznie łatwiejsza.

Postaw na konsolidację długów

W sytuacji, gdy nie masz już od kogo pożyczyć gotówki i nie jesteś w stanie podjąć pracy lub uzyskać nowego źródła dochodów, możesz też zdecydować się na kredyt konsolidacyjny. Dziś uzyskasz go nie tylko w banku. Jednak musisz od początku zdawać sobie sprawę z tego, że to rozwiązanie jest stworzone dla osób bardzo zdyscyplinowanych. Na czym ono polega? Przede wszystkim na tym, że zaciągasz nowe zobowiązanie, które ma pokryć pozostałe długi. Koniecznie sprawdź, ile wyniosą Cię koszty takiego kredytu. Być może bardziej opłacalne, ale też dość ostateczne będzie wzięcie wtedy pożyczki hipotecznej. Nie podejmuj decyzji spontanicznej i dokładnie sprawdź wiarygodność firmy, zanim podpiszesz umowę pożyczkową.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA