Zamknij
REKLAMA

Informacja dla osób podróżujących do Australii

15:28, 10.06.2020 | Materiał partnera

Australia to ostatnimi czasy coraz popularniejszy kierunek turystyczny Polaków. Mało kto jednak z chętnych odwiedzenia tego kraju wie, jakie formalności wiążą się z wjazdem na terytorium Australii.

Jakie są zatem najważniejsze informacje dla osób podróżujących do Australii? O czym powinni oni pamiętać podczas planowania takiego wyjazdu?

Wiza do Australii

Podstawowa informacja dla osób podróżujących do Australii, o której koniecznie trzeba pamiętać, gdy planuje się wyjazd turystyczny lub biznesowy do tego kraju, to konieczność posiadania ważnej wizy.

Żeby ją otrzymać, niezbędne jest skierowanie wniosku o tzw. e-wize, czyli jej wersję elektroniczną. Rzecz jasna wniosek ten należy złożyć przez internet.

Żeby oszczędzić sobie czasu i ewentualnych problemów przy tej czynności, najlepiej skorzystać z usług portalu wizowego ze strony evisa.express. Dzięki temu całość przebiegnie sprawnie i bez większego problemu.

Zdecydowanie najważniejszą zaletą korzystania z tego serwisu jest ogromna wygoda. Wniosek można złożyć w zaledwie trzech krokach, opłacić wizę online i bez wychodzenia z domu uzyskać wymagany dokument.

Dodatkowo warto pamięta, że jest to metoda po prostu o wiele szybsza, niż samodzielne załatwianie wszystkich formalności. Dzięki temu oszczędza się nie tylko nerwy, ale też i czas.

Jak wypełnić wniosek o e-wizę?

Najważniejszą zaletą korzystania z tego portalu wizowego, jest łatwość, z jaką można uzyskać potrzebny nam dokument. Jak zatem prebiega proces wypełniania potrzebnego wniosku?

Na samym początku należy oczywiście określić to, jakiego rodzaju wizę się potrzebuje. Czy ma to być wiza turystyczna, kupowana w celu spędzania w Australii wakacji lub odwiedzenia rodziny, czy też może wiza biznesowa, która potrzebna jest do prowadzenia na miejscu np. negocjacji biznesowych lub też dopisywania umów handlowych.

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju wizy należy przygotować takie informacje jak dane paszportowe oraz adres e-mail.

Co ciekawe, nie ma konieczności wysyłania skanu paszportu, dlatego jest to rozwiązanie bardzo wygodne, lecz wymaga nieco uwagi, aby wszelkie wprowadzone w formularzu dane, były całkowicie poprawne.

Przetwarzanie przez portal ogłoszenia wizowego trwa do 3 dni roboczych, po których wiza do Australii zostaje automatycznie przypisana do danych paszportowych, a potrzebne dokumenty wysyłane są na adres e-mail.

Jaki jest czas ważności wizy?

Otrzymanie wizy nie oznacza oczywiście tego, że od razu trzeba wyruszać na lotnisko. Taka wiza ważna jest cały rok, lecz pamiętać trzeba, że maksymalny jednorazowy pobyt na terytorium Australii wynosi do 3 miesięcy. Pobyt można przedłużyć, lecz konieczne jest opuszczenie terytorium Australii na minimum 3 dni. Pozwoli to na powrócenie na kolejne 3 miesiące.

O czym pamiętać na granicy?

Podczas przekraczania granicy, jedyne, o czym trzeba pamiętać, to żeby mieć ważną i zatwierdzoną e-wize, oraz oczywiście ważny paszport.

Co ciekawe, e-wiza przypisana zostaje automatycznie do numeru paszportu, dlatego też nie ma potrzeby jej drukowania i wożenia ze sobą. Wystarczy posiadanie paszportu.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA