Zamknij

ETA Canada - czym jest wiza do Kanady?

15:18, 21.07.2020 | Materiał partnera

Piękna, miejscami jeszcze bardzo dzika Kanada to marzenie wielu podróżników, którzy pragną odkryć wspaniałe zakątki tego surowego kraju. Jednak przed wylotem do Kanady musimy koniecznie pamiętać o dopełnieniu kilku administracyjnych formalności, aby na lotnisku nie spotkała nas przykra niespodzianka.

Kanada - cud natury

Kanada dla wielu osób kojarzy się z syropem klonowym, pięknymi, zimowymi krajobrazami, Wodospadem Niagara oraz jeziorami o krystalicznie czystej wodzie. Kanada to państwo bardzo gościnne, które co roku odwiedzają miliony turystów spragnieni nowych doświadczeń i zapierających dech w piersiach widoków. Powietrze tutaj jest niesłychanie czyste i nieskażone smogiem, a więc podróż do Kanady świetnie wpłynie na stan naszego zdrowia. Nie ma zatem na co dłużej czekać i pora kupować bilety lotnicze do Kanady!

Co to jest elektroniczny system autoryzacji podróży do Kanady?

Zanim jednak w przypływie emocji zakupimy bilet do Ontario, Toronto czy Montrealu warto dowiedzieć się kilku bardzo istotnych informacji. Od Wymagania wizowe nie są bardzo restrykcyjne i praktycznie każdy może otrzymać wizę do Kanady ważną przez okres pięciu lat. ETA do Kanady umożliwia wielokrotne podróże do tego państwa pod warunkiem, iż jednorazowy pobyt na terytorium Kanady nie będzie dłuższy niż 6 miesięcy. Na eTA Canada możemy odbywać zarówno podróże służbowe jak i turystyczne, jedna jeśli chcemy podjąć pracę tutaj na miejscu w Kanadzie, wówczas konieczne będzie ubieganie się o wizę pracowniczą w konsulacie. Zatem zanim wsiądziemy do samolotu koniecznie musimy pamiętać o złożeniu wniosku o wizę eTA. Wniosek taki możemy złożyć online na stronie:  Taki wniosek zazwyczaj rozpatrywany jest w ciągu kilku chwil, jednak może się również zdarzyć sytuacja, że potrwa to nieco dłużej. Maksymalny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to 72 godziny. . ETA Canada wymagana jest od wszystkich obywateli krajów zwolnionych z obowiązku posiadania regularnej wizy z ambasady. Aby uzyskać eTA do Kanady musimy jedynie zalogować się na stronie internetowej etacanadaonline.com, gdzie mamy obowiązek wypełnić formularz podając swoje dane osobowe oraz informacje o naszym paszporcie.

Na jak długo wydawana jest wiza do Kanady?

Wymagania wizowe nie są bardzo restrykcyjne i praktycznie każdy może otrzymać wizę do Kanady ważną przez okres pięciu lat. ETA do Kanady umożliwia wielokrotne podróże do tego państwa pod warunkiem, iż jednorazowy pobyt na terytorium Kanady nie będzie dłuższy niż 6 miesięcy. Na eTA Canada możemy odbywać zarówno podróże służbowe jak i turystyczne, jedna jeśli chcemy podjąć pracę tutaj na miejscu w Kanadzie, wówczas konieczne będzie ubieganie się o wizę pracowniczą w konsulacie. Zatem zanim wsiądziemy do samolotu koniecznie musimy pamiętać o złożeniu wniosku o wizę. Taki wniosek zazwyczaj rozpatrywany jest w ciągu kilku chwil, jednak może się również zdarzyć sytuacja, że potrwa to nieco dłużej. Maksymalny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to 72 godziny.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA