Zamknij

4 kroki do oszczędzania na codziennych zakupach

12:46, 03.08.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Jeśli szukasz skutecznych sposobów na oszczędzanie, nasz krótki poradnik będzie dla Ciebie świetną lekcją. Zaczynajmy!

Krok 1: Planuj zakupy

Zanim w ogóle wybierzesz się na codzienne czy cotygodniowe zakupy spożywcze, dobrze zastanów się, co jest Ci potrzebne. Inaczej wpadniesz w pułapkę dorzucania do sklepowego koszyka wszystkiego, co z jakiegokolwiek powodu wpadnie Ci w oko, a gdy dojdzie do płatności, srogo się zdziwisz.

Jak to zrobić? Najlepiej planując posiłki na cały tydzień. Jeśli dokładnie będziesz wiedzieć, co chcesz ugotować danego dnia na obiad i co planujesz zjeść na śniadanie, kolację oraz w formie przekąsek, bez problemu przyjdzie Ci wymyślenie produktów, po jakie musisz sięgnąć na miejscu, w sklepie, gdy wybierzesz się na zakupy.

Krok 2: Szukaj okazji

By zaoszczędzić na codziennych zakupach, staraj się szukać promocji. W tym celu największą pomocą będą dla Ciebie gazetki reklamowe z pobliskich sklepów. Zamiast zastanawiać się, czy trafiły do Twojej skrzynki i generować niepotrzebne śmieci, korzystaj z nowoczesnych rozwiązań.

Jednym z nich jest Blix, czyli darmowa aplikacja mobilna, którą na swoim smartfonie lub tablecie pobierzesz z Google Play – jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android lub z App Store – jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS. Poza tym, w Blixie wbudowana jest wyszukiwarka, dzięki której w mig sprawdzisz, w którym sklepie wybrany przez Ciebie produkt jest akurat w promocji. Wpisz np. filet z kurczaka i sprawdź wyniki.

Krok 3: Porównuj ceny

Nie jest tajemnicą, że markety, dyskonty i sklepy wielkopowierzchniowe konkurują między sobą za pomocą różnych sposobów, wśród których najczęstszym jest konkurencja cenowa. Warto orientować się, jak kształtuje się koszt konkretnego produktu w danej sieci, gdy planujesz jego zakup.

I w tym przypadku pomocny okazuje się Blix, w którym wbudowana jest porównywarka cenowa. Wystarczy, że ponownie skorzystasz z wyszukiwarki, wpisując poszukiwany produkt, np. pomidory i klikniesz w tę ofertę z listy, na której zaznaczone jest, że koszt wynosi od x zł do y zł. Następnie zobaczysz, w których sklepach nie tylko znajdziesz go w promocyjnej cenie, ale również, ile dokładnie ta cena wynosi. Czasami różnica potrafi być naprawdę spora, więc masz kolejną szansę na znajdowanie oszczędności podczas codziennych zakupów.

Krok 4: Nie wychodź do sklepu bez listy zakupowej

Poza dokładnym zaplanowaniem tego, co potrzebujesz kupić i zapoznaniem się z aktualnymi promocjami sklepowymi, koniecznym elementem oszczędnych zakupów jest wcześniejsze przygotowanie listy niezbędnych produktów i – co najważniejsze – trzymanie się jej już na miejscu, w sklepie.

I tu ponownie pomocny okazuje się Blix. Za pomocą aplikacji w łatwy sposób stworzysz listy zakupowe, przeglądając gazetki i korzystając z porównywarki cenowej, a także utworzysz je samodzielnie, od podstaw, wpisując nawet te produkty, których nie ma w bieżących ofertach sklepowych. Mało tego, taką listę możesz współdzielić z drugą połówką, dziećmi, znajomymi, by wspólnie planować zakupy i szukać oszczędności, a w sklepie z łatwością z niej skorzystasz, bo będziesz miał ją w swoim smartfonie.

Jak widzisz, wprowadzenie kilku zmian w Twoich codziennych nawykach zakupowych potrafi sprawić, że w krótkim czasie nauczysz się oszczędzać pieniądze, ale i czas.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ChuChu

0 0

Hello.

My name is Chu . I am an expert in posting articles and texts on various websites.

I'm interested in your site swiecie24.pl

Would you be interested in a mutual cooperation? In fact, I have to propose you something but before starting working answer please this questionnaire in the link below: https://bit.ly/2W918WA

It takes no more than 3 minutes but will clarify all the details of the project and accelerate each stage of your future partnership.

Thank you in advance for your time and I’m looking forward to a fruitful collaboration.

If you require any further information about the questionnaire or anything else, feel free to contact me by this email [email protected]

Best regards, Chu
21:24, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA