Zamknij
REKLAMA

Na pierwszym miejscu Bezpartyjni. Zobacz numery list wyborczych

19:26, 28.09.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Platforma.Nowoczesna dostała 4, Prawo i Sprawiedliwość 10, PSL... Zobacz wyniki losowania w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

W przeprowadzonym 26 września przez PKW losowaniu numerów list wzięło udział 10 ogólnopolskich komitetów. Numery, które w wyniku losowania przyporządkowane zostały komitetom obowiązywały będą na terenie całego kraju – w wyborach do sejmików wojewódzkich, rad miast, powiatów i gmin.

Oto jakie numery wylosowały poszczególne komitety ogólnopolskie:

Lista nr 1 - KWW Bezpartyjni Samorządowcy
Lista nr 2 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Lista nr 3 - KW Partia Zieloni
Lista nr 4 - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Lista nr 5 - KKW SLD Lewica Razem
Lista nr 6 - KW Partii Razem
Lista nr 7 - KW Ruch Narodowy RP
Lista nr 8 - KWW Kukiz'15
Lista nr 9 - KWW Wolność w Samorządzie
Lista nr 10 - KW Prawo i Sprawiedliwość

Wybory odbędą się 21 października. Druga tura, w której wybierzemy prezydentów, burmistrzów i wójtów odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 4 listopada.

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone