Zamknij
REKLAMA

Ważna decyzja biskupów! Dotyczy to wszystkich katolików

13:20, 14.06.2021 | M.O. na podst. inf. KEP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. ddwloclawek.pl
REKLAMA

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, która obowiązywała w czasie pandemii koronawirusa, zostanie zniesiona. Biskupi jednogłośnie podjęli decyzję.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum – to główne tematy 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Najważniejszą decyzją, jaką podjęto, a dotyczy to wszystkich wiernych katolickich była kwestia zakończenia dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy.

Episkopat poinformował, że dyspensa zniesiona zostanie 20 czerwca. Decyzja biskupów była jednogłośna.

- Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu oraz podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach - czytamy w komunikacie KEP.

Decyzja ta zbiega się w czasie z luzowaniem obostrzeń w świątyniach. Od 13 czerwca w kościołach może być więcej wiernych. 

Obowiązujące przepisy dopuszczają maksymalnie 50 proc. obłożenia w kościołach. To jednak nie koniec. Limit ten zwiększy się do maksymalnie 75 proc. od 26 czerwca. 

Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

(M.O. na podst. inf. KEP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

kilotak inaczej kilotak inaczej

1 0

Jestem zniesmaczony. Ani słowa o matce boskej kozłowskej. Leśni, klechowi dziadkowie, ale już na emeryturę. 13:46, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%