Zamknij
REKLAMA

Na ponad miesiąc zamkną wiadukt do Sulnówka i Deczna

08:45, 23.06.2022 | .
Skomentuj Fot. Krzysztof Nowicki
REKLAMA

Dopiero co było otwarcie sezonu w Decznie a za chwilę drogowcy mogą rozpocząć roboty remontowe na wiadukcie nad obwodnicą, prowadzącym do Sulnówka. Czeka nas od 4 do 6 tygodni wyłączenia tej drogi z ruchu i objazdów.

To fatalna wiadomość dla mieszkańców Sulnówka ale też dla plażowiczów korzystających latem z miejskiego kąpieliska nad Jeziorem Deczno. 

W ramach prowadzonej inwestycji budowy drogi szybkiego ruchu S5 wykonawca inwestycji, czyli Budimex wyremontuje wiadukt w ciągu drogi powiatowej nr 1242C. Po zdjęciu warstwy asfaltu trzeba będzie sprawdzić stan dyletacji i w razie potrzeby wymienić te elementy. I od tego zależy długość trwania remontu. W najlepszym wypadku potrwa do końca lipca. Jeśli trzeba będzie wymieniać dyletacje to remont przedłuży się o około 2 tygodnie.
Budimex położy też nową nawierzchnię asfaltową oraz zamontuje nowe barierki.

[FOTORELACJA]3395[/FOTORELACJA]

Dlaczego te prace teraz?

To pytanie od razu przychodzi do głowy. Dlaczego zamykają drogę do Deczna akurat na początek wakacji? Nie mogli zrobić tego wcześniej lub później.

- Wykonawca zwrócił się do nas z wnioskiem o zgodę na zmianę organizacji ruchu na początku czerwca ale nie chcieliśmy jeszcze bardziej blokować ruchu w Świeciu - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Chodzi o to, że jednym z objazdów będzie trasa przez Kozłowo a w tej chwili firma Colas kończy prace na drugim rondzie w Przechowie i lada moment będzie ono udostępnione do ruchu.

Rzeczywiście wlot na ulicę Sportową z Wojska Polskiego w Przechowie teraz jest niemożliwy i ruch odbywa się osiedlowymi uliczkami. O ile dla osobówek jest to wykonalne, o tyle dla samochodów ciężarowych bywa kłopotliwe.

A co z pieszymi i rowerzystami?

Samochodem łatwo jest nadłożyć kilka kilometrów ale dla pieszych czy rowerzystów dotarcie do Deczna np. przez Sulnowo to już spory problem.

- Dlatego postawiliśmy warunek, że ruch pieszy i rowerowy musi pozostać na wiadukcie - dodaje Meller. 

Jednak, jak usłyszeliśmy od drogowców, na czas samego asfaltowania i ta możliwość zniknie, bo nie da się bezpiecznie wykonać tych prac z pieszymi przechodzącymi w pobliżu. 

Kiedy zamkną drogę

Wykonawca przymierza się do terminu 1 lipca. Wtedy też ma zacząć obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Najpierw jednak musi wystąpić z ponownym wnioskiem do zarządu dróg, jeśli otrzyma zgodę - zacznie remont.

Kierowcy nie muszą się obawiać, że dojadą do wiaduktu i tam dopiero się przekonają, że nie ma przejazdu. Już teraz w kilku miejscach Świecia ustawione są tablice o zmianie organizacji ruchu - na razie zaklejone taśmami. 

[ZT]14497[/ZT]

[ZT]14487[/ZT]

[ALERT]1655967429075[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Misiek. Misiek.

0 0

Tez sie mieli kiedy obudzic z tym remontem. 15:59, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwiecianinSwiecianin

0 0

No bez kitu wakacje większe natężenie ruchu to zaczynają robic co za *%#)!& kur..... 06:20, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%