Już w weekend 26–27 czerwca Świecie zamieni się w ogólnopolską stolicę muzyki, świateł oraz koloru fioletowego. Zbliża się 42. Festiwal Orkiestr Dętych, który w tym roku upłynie pod hasłem #VioletVibe. Impreza przyniesie masę darmowych atrakcji, ale kierowcy i mieszkańcy muszą przygotować się na spore zmiany w organizacji ruchu i parkowania.
Tegoroczne świętowanie zostało podzielone na dwa dni pełne skrajnie różnych, ale równie fascynujących emocji – od klubowych bitów po głęboką tradycję. Całe miasto rozświetli się fioletowymi iluminacjami, a na ulicach pojawi się m.in. angielski, piętrowy autobus. Wszystkie wydarzenia są całkowicie bezpłatne!
Festiwal wystartuje z wielkim przytupem, stawiając na nowoczesne brzmienia i widowiskowość
20:00 – Wielka parada orkiestr: Muzycy wyruszą z parkingu przy markecie Lidl i przejdą ulicami miasta prosto na Duży Rynek. Paradę poprowadzi widowiskowy piętrowy autobus.
21:00 – Oficjalne otwarcie festiwalu: Prezentacja wszystkich zaproszonych zespołów na Dużym Rynku w świetle festiwalowych iluminacji.
23:30 – Koncert Finałowy Na jednej scenie połączą swoje siły muzycy ze Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie oraz gwiazdy wieczoru: folkowy zespół Guzowianki oraz legendarny klubowy duet Kalwi & Remi.

Drugi dzień upłynie pod znakiem mistrzowskiej rywalizacji i zapierających dech w piersiach pokazów:
14:00 – Konkurs główny: Na stadionie WDA Świecie orkiestry zmierzą się w konkursie na „Najlepszą prezentację”. To idealny moment na rodzinne kibicowanie.
20:00 – Druga parada festiwalowa: Tym razem orkiestry przejdą z parkingu Lidla prosto do Amfiteatru.
21:00–02:00 – Nocne Show: Amfiteatr stanie się areną wielogodzinnego, widowiskowego show z pokazami laserowymi. Zabawa potrwa niemal do białego rana, a w jej trakcie uruchomiona zostanie m.in. kamera Magic Violet Cam, szukająca fioletowo ubranych widzów!

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia logistycznego wymaga wprowadzenia czasowych ograniczeń. Aby uniknąć odholowania pojazdu lub stania w korkach, warto to wiedzieć:
Już od środy 24 czerwca do soboty 27 czerwca, z powodów organizacyjnych i technicznych, parking przy Dużym Rynku jest całkowicie wyłączony z użytku. Włodarze proszą mieszkańców o wyrozumiałość i wcześniejsze przeparkowanie swoich samochodów.
W godzinach wieczornych, w czasie formowania i marszu orkiestr, wystąpią czasowe blokady ulic i skrzyżowań.


Warto omijać te rejony
PIĄTEK (26 czerwca), od godz. 20:00: Wymarsz nastąpi z parkingu przy markecie Lidla. Trasa parady obejmie ulice: Wojska Polskiego, Mickiewicza, Klasztorną, aż do Dużego Rynku.
SOBOTA (27 czerwca), od godz. 20:00: Ponowny wymarsz z parkingu Lidla. Trasa przemarszu skieruje się ulicami: Wojska Polskiego oraz Sienkiewicza prosto do Amfiteatru.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wyciągnięcia z szaf fioletowych ubrań, zabrania znajomych i przyjścia na trasy parad oraz koncerty. Stwórzmy razem niezapomniany, fioletowy klimat w Świeciu!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz