Narkomania, alkoholizm, choroby nowotworowe to współczesne zagrożenia, o który mówili uczestnicy spotkania oraz marszu pod hasłem ?Profilaktyka zdrowia ? Obudź się!?.
W akcji profilaktycznej wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, nauczyciele Gimnazjum nr 3 oraz członkinie Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” Ziemi Świeckiej i świeckiego oddziału Polskiego towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Akcja miała dwie odsłony. Pierwsza rozegrała się w sali widowiskowej OKSiR, gdzie uczestnicy mogli usłyszeć świadectwo „Z życia trzeźwego narkomana”, wykład lekarza Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Urszuli Sadowskiej „Profilaktyka ważna w życiu człowieka”, informacji o działalności Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” Ziemi Świeckiej, opowieści Jerzego Wójcika i Marka Kiełpińskiego – osób zmagających się z chorobą. Część uczniów czekała na rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy plakat „Profilaktyka zdrowia - Obudź się!” i na wręczenie nagród.
Drugą odsłoną był marsz - Obudź się! ulicami Sienkiewicza – Mickiewicza – Klasztorną i na Dużym Rynku krótki happening profilaktyczny.
NOW
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz