Zamknij
REKLAMA

Tę sprawę wielu kierowców często bagatelizuje, albo chce ukryć. Policjanci jednak nikomu nie przepuszczą

22:05, 10.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Smog". Jej celem było wyeliminowanie z ruchu aut, których stan zagrażał bezpieczeństwu na drodze.

We wtorek (06.03.2018) od wczesnych godzin rannych świeccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „SMOG”. Celem akcji było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym pojazdów, a w szczególności eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na wadliwe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

Mundurowi sprawdzeniu poddali ponad 100 pojazdów. Oprócz stanu technicznego kontrolowali również uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców.

- Kierujący, których pojazdy nie spełniały wymogów określonych przepisami prawa, musieli liczyć się z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki - informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - Policjanci ze Świecia zatrzymali podczas działań 5 dokumentów. Ponadto kierujący za zły stan techniczny pojazdu zostali ukarani mandatami w wysokości do 500 zł.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Natomiast zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym, policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska. W tym przypadku może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone