Zamknij
REKLAMA

Na PUE ZUS przedsiębiorcy znajdą informację o zaległościach

09:00, 26.11.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy mają swoje konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS otrzymali już informację o swoich zaległościach składkowych oraz możliwych formach spłaty zadłużenia. W województwie kujawsko-pomorskim taką informację na PUE ZUS otrzymało ponad 15,7 tys. płatników, w całym kraju blisko 400 tys.  Przedsiębiorcy, którzy nie mają profilu na PUE ZUS otrzymają taką informację za pośrednictwem poczty.

Informacja została przygotowana według stanu na 31 października. Wskazano w niej należne składki, które powinny zostać opłacone do 30 listopada 2020 r.

- Do podanej kwoty składek trzeba doliczyć odsetki za zwłokę. Można to zrobić za pomocą kalkulatora odsetkowego, który jest udostępniony na stronie internetowej ZUS w zakładce [Firmy] > [Rozliczenia z ZUS] > [Kalkulator odsetkowy dla płatników składek ZUS].– informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Jeśli ktoś opłacił składki i ma wątpliwości, co do kwoty należności wskazanej w informacji, może sprawdzić aktualny stan rozliczeń z ZUS na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) w [Panelu płatnika], w zakładce [Salda bieżące].

Niewielkie kwoty zaległości mogą być spłacone wraz z bieżącymi składkami. W przypadku większych, płatnik może wystąpić z wnioskiem o rozłożenie ich na raty. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie naszych doradców do spraw ulg i umorzeń, którzy przedstawią najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia. Pomogą także w wypełnieniu wniosku i niezbędnych dokumentów.  Numery telefonów do doradców w poszczególnych oddziałach ZUS są na stronie internetowej www.zus.pl  w zakładce [Firmy] > [Ulgi i umorzenia] > [Doradca w sprawie ulg i umorzeń] – dodaje rzeczniczka.

Spłata zaległości do końca listopada 2020 r. albo złożenie wniosku o raty, podpisanie umowy i realizacja układu ratalnego ograniczy narastanie długu i pozwoli na uniknięcie egzekucji.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA