Zamknij

Hodowanie własnych warzyw ? czy warto?

11:50, 15.02.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wielu ludzi chciałaby mieszkać w ciepłych krajach. Dyktowane jest to nie tylko chęcią pławienia się w promieniach słonecznych przez cały rok, ale także świeżym jedzeniem, które rośnie na drzewach, polach, które obradzają dwa razy do roku oraz wysokimi palmami i lazurowymi wodami. Zapewne nie raz byłeś już na wakacjach w jakimś tropikalnym kraju. Co ci się najbardziej w takim miejscu podobało? Najwięcej ludzi zachwyca się słodkimi bananami, które w Polsce nie mają tak pełnego smaku, soczystymi mango, prosto z drzewa oraz innymi owocami, które do naszego kraju docierają niedojrzałe i nie mają szans naładować się promieniami słonecznymi, które dają tak słodki i wyrazisty smak. Najwięcej takich owoców zwykle kupuje się na targach, gdzie sprzedają je okoliczni rolnicy. Są słodkie, pyszne, pełne witamin i bez nawozów sztucznych.

Nawożone owoce i warzywa

Powracając do kraju po takich wakacjach, tęsknie się za smakiem owoców wyhodowanych przez naturę. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nie tylko owoce tropikalne są w czasie transportu oraz przed nim maczane w chemicznych nawozach, które mają przedłużyć świeżość, ale także inne rośliny. Brokuły czy szpinak, które jadą aż z Holandii, też są zabezpieczane przed zepsuciem czy uszkodzeniem. Ilość nawozów i środków ochrony roślin, którymi pryskane i podlewane są wszelkie warzywa i owoce jest zatrważająca. Jeśli ciebie też to martwi, to masz dwa wyjścia: albo pogodzić się z tym, że będziesz jeść nawóz, albo hodować własne warzywa.

Argumenty popierające hodowlę

Jeśli marzysz o tym, aby zjeść warzywo czy owoc, które nie ma pestycydów i nawozów, to czas pomyśleć o własnym ogródku. Jeśli nie masz domu, ponieważ mieszkasz w bloku, warto zainwestować w ogródek działkowy, na którym również możesz hodować rośliny. Trzeba jednak liczyć się z tym, ze nie zawsze pogoda sprzyja i często dużo upraw zostaje zniszczonych przez wiatry czy burze, jeszcze inne wyniszczy susza, a innym razem rośliny nie zdążą dojrzeć, ponieważ będzie zbyt zimno w lecie. Dlatego warto posłuchać się ekspertów z homegarden.com.pl/tunele-foliowe i zainwestować w foliowy tunel. Dzięki zastosowaniu tunelu, zapewnisz swoim roślinom dogodne warunki do rozwoju i wzrostu. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala przedłużyć okres wegetacji, ponieważ możesz już wcześniej wysiewać rośliny i znacznie dłużej je zbierać.

Argumenty przeciw hodowli

Jedynym minusem w hodowaniu własnych warzyw jest konieczność doglądania oraz podlewania i dbania o rośliny. Jeśli mieszkasz na wsi w domu, nie będzie to stanowić przeszkody. Jeżeli jednak mieszkasz w bloku i na działkę musisz dojechać, zająć się wszystkim, a dopiero potem wracasz i tak codziennie, to takie zadanie może okazać się męczące i trudne do wykonania. Musisz liczyć się także z tym, że jeśli warzywa w tunelu są zakryte, to nie będzie podlewał ich deszcz. Dlatego konieczne jest albo pamiętanie o podlewaniu, albo o podniesieniu dachu w czasie opadów, żeby grządki nie uschły. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%