Zamknij
REKLAMA

Ponad 40 tys. przedsiębiorców z województwa zwolnionych ze składek

11:00, 11.05.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatwierdził zwolnienia z opłacania składek za marzec br. dla kolejnych płatników. Pomoc objęła już ponad 40 tys. przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego na łączną kwotę ok. 80,5 mln złotych. Pierwsi przedsiębiorcy otrzymali już informację o zwolnieniu z marcowej składki na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Największym zainteresowaniem w Tarczy Antykryzysowej cieszy się zwolnienie ze składek. Wniosków w tej sprawie wpłynęło do placówek ZUS w województwie kujawsko-pomorskim niemal 74 tys.

- Rozliczyliśmy już ponad 40 tys. wniosków o zwolnienie z opłacania składek na łączną kwotę ok. 80,5 mln złotych. W całej Polsce pomoc objęła niemal 800 tys. płatników składek na kwotę 1,6 mld zł.- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. - Wnioski o zwolnienie z opłacania składek rozpatrujemy sukcesywnie po złożeniu przez płatnika dokumentów rozliczeniowych za dany miesiąc objęty wnioskiem. W przypadku płatników zwolnionych z obowiązku przekazywania dokumentów rozliczeniowych do ZUS, po ich systemowym utworzeniu – dodaje rzeczniczka.

Ustawowy termin na rozpatrzenie wniosków o zwolnienie ze składek wynosi do 30 dni od dnia przesłania dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc wskazany we wniosku o zwolnienie z opłacania składek. W przypadku płatników zwolnionych z obowiązku przekazywania do ZUS dokumentów rozliczeniowych w terminie nie dłuższym niż 30 dni od terminu płatności składek za ostatni miesiąc wskazany we wniosku.

ZUS będzie informował płatników o zwolnieniu z opłacania składek, po każdym miesiącu, a w przypadku odmowy wyda decyzje. Pierwsi przedsiębiorcy otrzymali już informację o zwolnieniu z marcowej składki na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli przedsiębiorca nie ma profilu na PUE, to ZUS wyśle mu informację tradycyjną pocztą.

[ALERT]1589183245251[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA