Zamknij
REKLAMA

Średnio zarabiają tu ponad 4,5 tysiąca złotych. Gdzie można dostać najwięcej?

09:00, 30.07.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

W porównaniu do czerwca ubiegłego roku w naszym województwie wzrosło średnie wynagrodzenie. Pracownicy zarabiają u nas ponad 4,5 tysiąca złotych. Zdziwieni?

Wyliczenia przeprowadzono na podstawie firm, w których zatrudnianych jest więcej niż dziewięć osób. Dotyczy to między innymi działalności związanej z leśnictwem, rybołówstwem, górnictwem, budownictwem, handlem, komunikacją i naprawą pojazdów mechanicznych.

Z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że średnia płaca w Polsce sukcesywnie wzrasta.

W czerwcu 2020 roku przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było o 3,8% wyższe niż równo rok temu. 

- W województwie kujawsko-pomorskim przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 254,8 tys. osób, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto – 4568,83 zł - podają przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego.

Województwo kujawsko-pomorskie w czerwcu 2020 roku pod względem dynamiki przeciętnego zatrudnienia w stosunku do ub. roku zajęło 12. lokatę wśród województw. W żadnym z nich nie odnotowano wzrostu zatrudnienia.

Nasz region pod względem wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia zajął 10 miejsce w rankingu województw. Było ono o 13,6% niższe niż średnia krajowa, która wynosi 5286 złotych.

Najlepiej zarabiali w mazowieckim (6235 zł) i dolnośląskim (5868 zł). Najgorzej opłacani są z kolei pracownicy z warmińsko-mazurskiego (4144 zł) i podkarpackiego (4202 zł).

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA