Zamknij
REKLAMA

Mondi stworzyła opakowania plastikowe w pełni nadające się do recyklingu

10:00, 29.07.2020 | Materiały prasowe
Skomentuj Produkcja elastycznych produktów konsumenckich - Austria. Fot. Materiały prasowe Mondi
REKLAMA

Firma Mondi opracowała nową, w pełni nadającą się do recyklingu, jednomateriałową folię do zastosowań termoformowania we współpracy z firmą Hütthaler. 

Wiodąca na świecie grupa Mondi zajmująca się opakowaniami i papierem, nawiązała współpracę z austriackim producentem mięsa Hütthaler w celu wyprodukowania termoformowalnej folii w pełni nadającej się do recyklingu, wykonanej z monomateriału na potrzeby ich produktów mięsnych i wędliniarskich.

Folia wykonana jest z jednomateriałowego rozwiązania, które można w pełni poddać recyklingowi i stanowi barierę chroniącą żywność i przedłużającą jej trwałość. Niezależny Instytut ds. Recyklingu i Odpowiedzialności za Produkt Cyclos-HTP przyznał tej folii najwyższą klasyfikację „AAA” za zdolność do recyklingu.

Wymaganiem firmy Hütthaler było zastąpienie poprzednio używanej folii rozwiązaniem nadającym się do recyklingu. Firma szukała bardziej zrównoważonego podejścia, które nie wpłynęłoby na jakość ani atrakcyjną prezentację żywności.

Hütthaler zwrócił się do Mondi z prośbą o alternatywę. Wykorzystując zorientowane na klienta podejście EcoSolutions, firma Mondi była w stanie ponownie wymyślić opakowanie dla Hütthaler, zachowując optymalną funkcjonalność, zastępując mniej przyjazne dla środowiska opakowanie, zmniejszając zużycie surowców i projektując opakowanie gotowe do recyklingu. Mondi całkowicie produkuje nowe opakowania. W szczególności dolna folia jest dostarczana przez Mondi'sStyria zakład w Austrii, który został również nagrodzony AA + za bezpieczeństwo żywności przez British Retail Consortium (BRCGS).

- Współpracowaliśmy z firmą Hütthaler, aby znaleźć bardziej zrównoważone podejście, które nadal spełnia wysokie standardy żywności, zachowuje okres przydatności do spożycia i gwarantuje możliwość pracy na maszynach - mówi Thomas Kahl, kierownik projektu w EcoSolutions w Mondi Consumer Flexibles. - Nowa folia spełnia wszystkie te wymagania, a także pomaga zaoszczędzić na opłatach za utylizację dzięki możliwości ponownego wykorzystania. W Mondi dążymy do tego, aby projektować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i spełniać wymagania naszych klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, dostarczając innowacyjne rozwiązania.

Dane techniczne folii nadającej się do recyklingu termoformowalnego:

  • Nowo opracowana folia z tworzywa sztucznego do zastosowań termoformowania, która spełnia wszystkie funkcje poprzednich konstrukcji wielomateriałowych
  • Całkowicie nadaje się do recyklingu dzięki zastosowaniu jednego materiału
  • Możliwa znaczna poprawa bilansu CO2 w porównaniu z istniejącymi opakowaniami nawet o 50%
  • Nadaje się do pakowania produktów o doskonałej zgrzewalności, ponieważ folia górna i dolna są wykonane z tego samego materiału
  • Daje żywności dłuższy okres przydatności do spożycia dzięki wyjątkowej barierze gazowej

- Od ponad 120 lat naszą pasją jest oferowanie naszym klientom najwyższej jakości - powiedział dr Florian Hütthaler, właściciel firmy Hütthaler KG. - Dlatego w naszym projekcie dotyczącym dobrostanu zwierząt szczególnie ważne było działanie w sposób możliwie najbardziej zrównoważony nie tylko w całym łańcuchu wartości, od rolnictwa po konsumenta, ale także w zakresie rozwiązań opakowaniowych - udało nam się to zrealizować we współpracy z naszym wieloletnim partnerem Mondi dzięki ich wiedzy i doświadczeniu w zakresie zrównoważonego pakowania żywności.

 

(Materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PrzemasPrzemas

1 0

Można zrobić plastik konopny, którego samoistny roskład następuje w ciągu około 80 dni, powstaje z rośliny która pochłania więcej CO2 niż drzewa, rośnie w ciągu roku i zużywa małe ilości wody. Podobnie można zrobić z papierem, który jest o wiele trwalszy i nie trzeba do jego produkcji zużywać tyle wody i chemii. Czas wrócić do naturalnych materiałów i nie zanieczyszczać i tak już zatrutego środowiska. Konopie mają ponad 1,5 tysiąca zastosowań w przemyśle i medycynie👍🌱💚 12:07, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA