Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na sport. Zobacz co zrobią w Świeciu a co w gminach

09:00, 06.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Powstaną kolejne miejsca sportowo-rekreacyjne, a istniejące zyskają nowy wygląd. Po raz kolejny samorząd województwa przekazał fundusze na rozwój małej infrastruktury sportowej. Okrągły milion złotych wesprze 27 projektów.

 - Postanowiliśmy kontynuować program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” także w tym roku. Dofinansowujemy obiekty sportowo-rekreacyjne, szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 Środki w wysokości od 25 do 50 tysięcy złotych pomogą w remoncie istniejących i powstawaniu nowych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Place fitness, urządzenia do ćwiczeń street workout czy nowe szatnie na stadionie to tylko niektóre z przedsięwzięć. Wśród dofinansowanych projektów są między innymi modernizacja sal gimnastycznych w szkołach podstawowych i przebudowa dwóch boisk w gminie Radziejów, plenerowa siłownia przy placu zabaw w Bydgoszczy, czy urządzenie placu zabaw i tereny rekreacyjnego w podbrzeskim Wieńcu-Zalesie.

  W latach 2018-2021 sejmik województwa kujawsko-pomorskiego postanowił udzielić pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego przy realizacji 107 inwestycji o charakterze i funkcjach sportowo-rekreacyjnych, których wartość całkowita nie przekraczała 200 tys. zł. W 2022 roku chcemy kontynuować pomoc w rozwoju tego typu inicjatyw. W ramach tegorocznej edycji samorząd wesprze te kwotą w wysokości 1 mln złotych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jarosław Jarosław

0 0

I znowu tylko piłka nożna kiedy coś z sensem dla rowerzystów górskich powstanie bo się nikt nigdy nie doczeka tego 13:42, 06.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrasnalKrasnal

0 0

Cieniutka ta kaska. 20:48, 07.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%