Zamknij

Radość z wykonania każdego zadania

08:18, 27.11.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie trzech szkół z regionu wzięli udział 22 listopada 2017 roku Treningu Aktywności Motorycznej  w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu.

Świecka szkoła zaprosiła uczniów i nauczycieli z innych placówek, niestety nie wszystkim udało się dojechać. W treningu wzięły udział trzy szkoły: wspomniana już placówka ze Świecia – która była organizatorem, Zespół Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Grudziądzu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Warlubiu.

Nim dzieci przystąpiły do treningu, odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia z prezentacją oddziałów, odśpiewaniem hymnu, wciągnięciem flagi Olimpiad Specjalnych, a także została złożona przysięga zawodników.

Po części oficjalnej dzieci mogły przystąpić do konkurencji.

- Dzisiejszy trening nie polega na rywalizacji uczestników - mówi Sylwia Kruczyńska, prowadząca trening. - Dzieci mają pokonać samych siebie, własne słabości . Serce się raduje, gdy widzimy, że dzieci decydują się wyjść i pokazać co potrafią.

Przed każdym z uczestników były do wykonania 3 zadania z 18 różnych ćwiczeń wybranych do treningu. Dzieci m.in. pokonywały ławeczkę gimnastyczną, rzucały woreczkami do celu czy kopały piłkę nad przeszkodą.

Były to proste zadania, dostosowane do możliwości dzieci. Dla uczestników jednak były wyzwaniem. Dlatego większość ze startujących wykonywała swoje ćwiczenia z dużym skupieniem i z radością po wykonaniu.

Na sali panowała niespotykana gdzie indziej atmosfera. Tu każdy kibicował każdemu i okazywał radość, nagradzał oklaskami każdego kto ukończył zadanie. Na zakończenie wszyscy wykonujący ćwiczenia zostali udekorowani medalem.
MK

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018