Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny sprzęt w szkołach w Jeżewie

18:00, 24.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Szkoły Podstawowe w Gminie Jeżewo otrzymały nowoczesne sprzęty do nauki w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Łączna kwota dofinansowania to 189 600 zł.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Gmina Jeżewo otrzymała wsparcie w wysokości 189 600 zł w tym Szkoła Podstawowa im. J. Kroczaka w Krąplewicach - 30 000 zł, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Jeżewie - 85 500 zł  Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Laskowicach - 74 100 zł. W ramach tych środków zostały zakupione: drukarki 3D, roboty edukacyjne, mikroskopy, aparaty cyfrowe, mikrofony, stacje lutownicze, zestawy do elektroniki. Sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%