Zamknij
REKLAMA

W gminie Bukowiec zaplanowano kilka ważnych inwestycji drogowych

08:00, 13.11.2021 | Z.N.
Skomentuj
REKLAMA

Nowy program przebudowy dróg i ścieżek rowerowych w powiecie świeckim. W gminie Bukowiec zaplanowano kilka ważnych inwestycji drogowych Kilka tygodni temu rada powiatu uchwaliła nowy „Program przebudowy dróg i budowy ścieżek rowerowych Powiatu Świeckiego na lata 2023-2029”.Biorąc pod uwagę założenia finansowania programu przez powiat, gminy oraz dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych w przyjętym programie założono, że w najbliższych latach zostanie wybudowanych bądź przebudowanych 155 km dróg powiatowych i 95 km ścieżek rowerowych.

- Jednym z priorytetów dla gmin i powiatu jest konsekwentna budowa i modernizacja dróg – podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Dzięki temu w ciągu ostatnich kilkunastu lat w gminie Bukowiec doczekaliśmy się ponad trzydziestu kilometrów nowych i gładkich jezdni asfaltowych, na odcinkach zarządzanych przez powiat. Prócz tego utwardziliśmy też wiele odcinków dróg gminnych – dodaje.

W okresie obowiązywania nowego powiatowego programu na terenie gminy Bukowiec zaplanowano kilka ważnych, potrzebnych z punktu widzenia mieszkańców przedsięwzięć. Poniżej przedstawiamy wykaz zadań wraz z podstawowymi założeniami:

  •  przebudowa drogi Bukowiec – Gruczno na odcinku 3,8 km (z Bukowca do Gawrońca) z budową ronda na skrzyżowaniu w kierunku Poledna i budową ciągu pieszo-rowerowego na całej długości modernizowanego odcinka,
  •  budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Bukowiec – Przysiersk,
  •  budowa ciągu pieszo-rowerowego w Polskich Łąkach (ze wsi do cmentarza),
  •  przebudowa drogi Krupocin – Bukowiec na odcinku 4,7 km z budową ciągu pieszo-rowerowego z Bukowca do terenu rekreacyjnego w Branicy i chodnika w Krupocinie,
  •  przebudowa drogi Bukowiec – Świekatowo z rozbiórką wiaduktu nad nieczynną linią kolejową,
  •  przebudowa drogi Budyń – Jarzębieniec z budową chodnika w Budyniu,
  •  budowa drogi Plewno – Belno,
  •  remont drogi Plewno – Drzycim (na zakończenie, w ostatnim roku programu).

- W założeniach program przebudowy dróg powiatowych jest bardzo ambitny. Jestem przekonany, że przy zaangażowaniu i dobrej współpracy naszej gminy i władz powiatu, w trakcie obecnie trwającej i kolejnej kadencji samorządowej będziemy konsekwentnie projektować i budować nowe bezpieczne drogi i ścieżki rowerowe w gminie Bukowiec – dodaje na zakończenie wójt Licznerski.

(Z.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MadziaRMadziaR

1 0

A gdzie są Tuszynki, ja się pytam? Wójt znowu o nas zapomniał? 19:00, 13.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%