Zamknij
REKLAMA

Inwestycja dla każdego. Piękny i nowoczesny park gminny w Bukowcu

21:43, 17.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W 2021 roku w parku wiejskim w Bukowcu doczekaliśmy się dużej inwestycji. Powstał skatepark wraz z całą infrastrukturą, ponadto zostało zainstalowane nowe ledowe oświetlenie, ustawione kolejne ławeczki dla spacerujących i chcących wypocząć. Kostką brukową utwardzono kolejną ze ścieżek.

Zobacz zdjęcia pod artykułem

- Najmłodszych zapewne ucieszy, że jest nowy plac zabaw a na nim wiele atrakcji, takich jak sprężynowce, huśtawki, stożek obrotowy a nawet zjazd linowy – mówi wójt Adam Licznerski.- Są również nowe urządzenia do ćwiczeń, głównie z myślą o dorosłych, seniorach – dodaje gospodarz gminy.

Przypomnijmy, że w kwietniu zarząd województwa przyjął listę operacji zakwalifikowanych do wsparcia dla działań w ramach tzw. „Kształtowania przestrzeni publicznej”, objętych unijnym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek samorządu z Bukowca znalazł się wśród wyróżnionych. Przybliżony koszt zadania pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej na terenie parku w Bukowcu” wyniósł 740 tysięcy złotych, przy czym gmina pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości prawie 0,5 miliona złotych.

Warto również podkreślić, że zakres przedsięwzięcia wynikał z ankiet zebranych wcześniej od mieszkańców.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%