Zamknij
REKLAMA

Mistrzyni świata szkoli się w CSWOT!

09:09, 25.05.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Mistrzyni świata w trójboju siłowym federacji WPA, szer. Małgorzata Bartosiak,5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej szkoliła sięw Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Kurs trenera personalnegoi instruktora siłowni organizowany przez CSWOT został zrealizowany w dniach 8-14 maja br. we współpracy z Toruńską Strefą Siły.

-Najważniejszym zadaniem Centrum Szkolenia WOT jest planowanie i organizowanie kursów, które odpowiadają potrzebom Brygad OT. Jednym z nich, jest kurs trenera personalnego i  instruktora siłowni, który pozwolił na właściwe przygotowanie kursantów do wzmacniania kondycji fizycznej podległych im żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń – powiedział Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Krzysztof Leszczyński.

W ramach szkolenia, uczestnicy realizowali ćwiczenia z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. W  zajęciach udział wzięło ponad 20 uczestników z różnych Brygad OT z całej Polski.

-Trenuję już od wielu lat, a kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT pozwolił mi poznać tajniki treningu od drugiej strony. Kurs jest bardzo intensywny. Instruktorzy szczególną uwagę przywiązują do prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń i  korygują każdy nasz najmniejszy błąd. Specyfika każdego treningu jest inna, instruktorzy uczą nas jak dobrać odpowiedni trening pod konkretną osobę– dodaje mistrzyni świata w  trójboju siłowym, szer. Małgorzata Bartosik, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

-Uczestnicy kursu byli bardzo mocno zmotywowani. Ich zaangażowanie zawsze wzbudza mój podziw. Miło jest widzieć ludzi, którzy ciężko pracują, dają z siebie wszystko, a przy tym mają uśmiech na twarzach…to się ceni – podkreśla Kierownik Cyklu Wychowania Fizycznegoi Sportu, mjr Robert Wysocki.

-Wojska Obrony Terytorialnej, ze względu na charakter służby potrzebują instruktorów, którzy będą jasno wytyczać ścieżki szkolenia żołnierzom OT na płaszczyźnie wychowania fizycznego. Indywidualnie rozpisany program treningowy, dążący do poprawienia kondycji fizycznej żołnierzy, czy chociażby odpowiednia motywacja jest jednym z takich elementów – dodaje mjr Robert Wysocki.

Kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany jest w CSWOT cyklicznie.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%