Zamknij

Troszczymy się o to by rosły nowe lasy

14:53, 07.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

12 kwietnia wzięliśmy udział w akcji „Las dla Niepodległej” zorganizowanej przez Nadleśnictwo Dąbrowa.

Tego dnia na miejscu byli również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Starostwa Powiatowego w Świeciu, policjanci z KPP ze Świecia oraz dyrektorzy szkół podstawowych z Jeżewa, Lipinek, Laskowic i Warlubia którzy razem sadzili las, w celu upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa”.

Uczestnicy, na wcześniej przygotowanej powierzchni leśnictwa Czersk Świecki – Nadleśnictwo Dąbrowa, po uprzednim przeszkoleniu przystąpili do sadzenia. Następnie sekretarz powiatu Iwona Karolewska oraz wójtowie gmin Jeżewo i Warlubie – Maciej Rakowicz i Krzysztof Michalak posadzili pamiątkowy dąb, po czym odsłonięto okolicznościową tablicę.

Po powrocie z lasu w ogrodzie edukacyjnym Ośrodka Edukacji Leśnej „Dąbrówka” obecni na uroczystości dyrektorzy szkół podstawowych z Jeżewa, Lipinek, Laskowic i Warlubia uroczyście posadzili „Dąb dla Niepodległej”.

Na koniec Nadleśniczy podziękował wszystkim za udział i zaprosił na wspólny posiłek a uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (2)

Tropiciel szyszekTropiciel szyszek

3 0

Chwalebna inicjatywa. Jednakże nie naprawi utraconej reputacji Lasów Państwowych, które bezsensownie zdewastowały najcenniejszy naturalny las w Europie - Puszczę Białowieską. Z reputacją jest trochę jak z cnotą - ciężko ją odzyskać. A przy okazji, ciekawe odpowiadający za to barbażyństwo Minister Środowiska dożyje zmiany Rządu aby odpowiedzić przed Trybunałem Stanu (oczywiście po reformie reformy). Bo szanse są niestety duże, że cała ta ekipa odrażających starców powymiera naturalnie od choróbsk i ze starości, nam zostawiając bałagan, zgliszcza i skłócone jak nigdy dotąd społeczeństwo. 23:10, 28.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leśnik z KampinosuLeśnik z Kampinosu

1 0

Wszystko to wina Kaczyńskiego, i chyba masz rację, że nie doczeka Trybunału Stanu. Podobno dogorywa w szpitalu, a kolano to tylko oficjalna wersja przyczyny jego częstych wizyt w onkologii na Fordonie. Szyszko te kreatura - już wczesniej próbował zniszyć Rozpudę, na szczęście bezskutecznie. Do demolowania Puszczy zatrudnił cały aparat przemocy, zastępy strażników leśnych zwożonych z całej Polski i policję. Wyrok Trybunału Sprawieliwości w Strasbourgu potwierdził, że działania leśników były przestępstwem wbrew prawu. Przy tym wszystkim Szyszko powoływał się na Boga aby 'czynić ziemię poddaną' - w jego wersji oznacza to gwałt, rżnięcie bezmyślne karczowanie. Ta sama ekipa ograniczając dostęp do badań prenatalnych potrafi nawoływać do rodzenia kalek, odmawiając jednocześnie wsparcia niepoełnosprawnym. Wyrżnąć, zgwałcić, wydymać... całe społeczeństwo, powołując się przy tym na 'wolę Suwerena' - tak komunistyczny prokurator Piotrowić uczy nas demokracji bez poszanowania praw mniejszości, słabszych, nielojalnych wobez rządzącej większości. Wygląda więc na to, ża sama natura, bezwzględna biologia rozwiąże największy obecnie problem Polaków - problem Kwa Kwa. 19:26, 01.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone