Zamknij

Dziś zaczyna się Jarmark Św. Mikołaja w Grudziądzu

08:35, 05.12.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Na kilka najbliższych dni grudziądzki rynek zmieni swój wizerunek. Staną tam kramy z całym mnóstwem świątecznych drobiazgów. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie słodkości i stoisk gastronomicznych.

Kiermasz Świąteczny w naszym mieście odbędzie się tuż przed świętami, czyli 15 grudnia na Dużym Rynku w Świeciu w godz. 15:00-19:00. Kto nie chce tyle czekać lub zwyczajnie chce skorzystać z grudziądzkich atrakcji, ten ma na to szansę już dziś.

Grudziądzki Jarmark Św. Mikołaja to nie tylko zakupy. Przez kolejne dni świąteczną atmosferę budować będą koncerty oraz pokazy taneczne. I tak na dużej, plenerowej scenie liczyć możemy na występy w wykonaniu grudziądzkich chórów – dziecięcych i dorosłych. Pojawią się zespoły wokalno-muzyczne oraz podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Nie zabraknie także św. Mikołaja, który w czwartek 6 grudnia będzie częstował dzieci słodyczami.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Jarmarku wybrane zostanie najciekawsze stoisko świąteczne – zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta.

Organizatorzy: CK Teatr oraz Urząd Miejski w Grudziądzu

Program Jarmarku Św. Mikołaja

Środa 5 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00  wystąpią:

uczniowie Szkoły Podstawowej w Dusocinie, uczniowie ze SP nr 11 w Grudziądzu, Zespół wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3, Grupa Wokalna Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka, Muzyczna Siódemka SP nr8.

Czwartek 6 grudnia w godz. od 11.00 do 13.30:

wizyta Św. Mikołaja oraz występy Zespołu z Przedszkola „Mały Książę”, podopieczni z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

natomiast w godz. od 16.00 do 17.00 wystąpią:

Grupa ELFY z Domu Małego Skrzata, klasa I A  ze Szkoły Podstawowa nr 12, Zespół z Niepublicznego Przedszkola „Bajkolandia”.

O godzinie 17.15 zapraszamy na przedstawienie

 „Elfy w tarapatach” w wykonaniu Teatru Avatar z Legnicy.

Wszystkie dzieci wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka i pracuje w Laponii, a prezenty pojawiają się pod choinką co roku. Tym razem jednak, za sprawą czujności pewnego kuksniętego elfa, w Fabryce Prezentów Świętego Mikołaja udaje się wykryć zagrożenie… Transport wymarzonych podarunków oraz los świąt stają w niebezpieczeństwie!
Czy bohaterowie znajdą sposób na rozwiązanie mrocznej zagadki? Czy w tym roku Święty Mikołaj odwiedzi dzieci?
Nie możemy nic zdradzić… to tajne! Zapraszamy na zimowe, interaktywne show, które wciągnie dzieci w świąteczną atmosferę.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Pawarski, Czas trwania: ok. 30min.

Piątek 7 grudnia w godz. od 16.00 do 19.00 wystąpią:

Chór  Cantabile ze Szkoły Podstawowej nr 16, chór BONI CANTORES działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5, Chór The G Singers, Chór Contrapunkt, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie,  Szkoła Muzyczna Yamaha, chór Alla camera

Sobota 8 grudnia

godz. 16.00 – „Motocykliczni” Mikołaje
godz. 17.00 – soliści - podopieczni Macieja Gburczyka z OPP Grudziądz i SP Węgrowo
godz 18:00 – koncert zespołu  Sound'n'Grace.

Przez cały ten czas na płycie rynku rozstawione będą świąteczne stoiska.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz