Zamknij

Toruń: wystartował Bella Skyway Festival. Zobacz program

01:48, 21.08.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny festiwal rozpoczął się we wtorek 20 sierpnia i potrwa do niedzieli. To kilkanaście zjawiskowych instalacji i mappingów 3D, zagraniczni i lokalni artyści, a także sześć dni niezapomnianych wrażeń.

W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”. Idea zainspirowana pięćdziesiątą rocznicą lądowania człowieka na Księżycu, mierzyć będzie się z nieustannym pragnieniem człowieka do poznawania tego co nowe, doświadczania tego, co na pozór nieosiągalne.

Motyw podróży, nie tylko tej w kosmos, wielokrotnie pojawi się podczas festiwalu. Jedna z głównych atrakcji w dniach 20–25 sierpnia 2019 roku to „Chinatown”, czyli instalacja o charakterze jakiej na Bella Skyway Festival jeszcze nie było!

- W Toruniu wyrośnie nam prawdziwe Chinatown. Podczas festiwalu nad ulicą pojawią się tradycyjne chińskie lampiony, widzowie będą mogli przejść przez ogród Bonsai, zobaczyć rozświetlone kwiaty lotosu, a także ostatecznie podejść do azjatyckiej strefy gastronomicznej. Przy wejściu do Chinatown zwiedzających powita natomiast chińska brama z elementami mappingu 3D – zapowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Skwer Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej w okolicy hotelu Bulwar będzie idealnym miejscem, aby obejrzeć „Światło Wisły”, kolejną instalację podczas 11 Bella Skyway Festival.

Pokazy odbywać będą się od 20:30 do północy. 
Więcej informacji, szczegółowy program oraz mapa festiwalu dostępne są na stronie imprezy www.bellaskyway.pl

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 1

mappingów
Bella Skyway Festival
Chinatown

Senkju. 07:18, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz